Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az mennyire szabályos, hogyha...

Az mennyire szabályos, hogyha valaki magánegeszségügyi ellátónál dolgozik, de vagy nincs is,vagy régóta le van járva az engedélye a műkődési nyilvántartásban? (ENKK nyilvántartásban ellenőrizve) (Az új kollegáimról van szó)

Figyelt kérdés

Most kezdtem el egy új helyen dolgozni, tőlem meg sem végzettséget, sem működési nyilvántartást, sem a meszk kártyámat nem kérték el.

Egy széles körben ismert eü. Szolgátatóról van szó.



#egészségügy #magánszféra #egészségügyi nyilvántartás
jan. 18. 06:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert az a te dolgod, hogy rendben legyen, ilyen helyen sokszor nem érdekli őket, vagy ahhoz a munkakörhöz nem kell, szerintem alapvetően, kötelezően minden munkakörnél ezt csak a szolgálati jogviszony írja elő. Magánban egyéni szerződések vannak.
jan. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyi tevékenységet nem lehet érvényes működési engedély nélkül végezni. Ezt úgy szokták megkerülni, hogy olyan ír alá mindent, akinek megvan érvényes engedélye. A többi csak "segít" neki.
jan. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt hogy érted, hogy csak olyan ír alá? Mit? Itt saját név alatt adminisztrálnak ionizáló sugárzással járó vizsgálatot, és vénáznak.
jan. 18. 22:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Pl. ionizáló sugárzással járó tevékenységet nem végezhet, akinek erre nincs engedélye, sőt ahhoz kell sugárvédelmi is. Ezt az OAH szabályozza, törvényileg le van írva. Hogy ezt ott hogy oldják meg vagy mást miért nem találsz meg ebben, azt nem tudom.
jan. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!