Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vastagbél szűrés minta mennyir...

Vastagbél szűrés minta mennyire biztos?

Figyelt kérdés

1 minta lett csinálva, ami azt mutatja, hogy nem negatív de egyből ráírták a tükrözést.

Háziorvos mondta, hogy nem 100% hogy baj, van de nincs kizárva sem.

Labor lett csinálva, ahol a Vérsejt süllyedés 5 - 20 helyett 25 mm/óra, amire azt olvastam hogyha magasabb lehet fertőzés, gyulladás és tumor.


Eléggé be vagyok parázva. Egyből tükrözésre küldik az embert.

Ha a háziorvost megkérem tudna adni még 1 mintát, hogy milyen eredmény lesz megint? 1 pozitív terhességi teszt sem biztos mindig...

Népegészségügy által lett csinálva a teszt amit 50 év felett szoktak ingyen küldeni, panasz igazából nincs, de ugye nem mindig van időben csak, ha már nagy a baj...


jan. 19. 23:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Szóval, hogy ha a háziorvos tudna adni, ha kérem olyat, hogy a laborba vizsgálják ki újra a székletet tükrözés előtt?
jan. 19. 23:49
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Inkább örülj, hogy valaki foglalkozni akar a dolgaiddal! Legalább utána végleg megnyugodhatsz, ha negatív lesz a lelet.


Ráadásul nem "tükröznek", hanem száloptikás endoszkópot nyomnak föl a vakbeledig. Néhol monitoron is lehet nézni a kivizsgálás ideje alatt. Szerintem nagy élmény - ki ne hagyd!

😄

jan. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Na te pont olyan hülye vagy, mint amilyennek látszol.

Nagyon jó lehet szórakozni más baján. Nagy élmény, akkor kívánom neked, hogy életed végéig tükrözzenek!!!


Persze örülök neki, hogy foglalkozni akarnak vele, csak nem m1 hogy aranyered van vagy vastagbél rák.

Ezért nem lenne m1, hogy egyszer pozitívat mutat a teszt, de lehet, hogy a második negatív lenne, de már egyből irány a tükrözés, ami nem nagy élmény, ahogy te gondolod. És igenis tükrözés a neve.

jan. 20. 00:10
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

A te példád alapján, a terhességi teszt után is “tükrözés” jön ultrahang formájában. Mert lehet csinál egy másik tesztet, ami hibásan negatívat mutat és megnyugszik hogy nem is terhes, mikor lehet hogy igen. Ugyanez fordítva is igaz.

Én azt mondom, hogy most van lehetőséged, egy amúgy teljesen ártalmatlan vizsgálatot, mert a tükrözés tényleg egy kis kamerás vizsgálat, ahogy felettem is írták. És ezek szerint megúszod még TB alapon, ami még jó dolog, végre nem kell költeni privát ellátásban erre is.

Ha negatív akkor megnyugszol, ha nem, akkor is kiderül az igazság és a következő lépés. Jobb ez a tükrözés, mint később bármilyen daganatellenes kezelés, ami tényleg nem nagy, de egyenesen borzasztó élmény egy tükrözéshez képest.

jan. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Pont, hogy magánon gondolkozunk.

Nem olyan baráti vizsgálat ez mint ahogyan írja a valaki.

Nem minősíteném sehogy inkább.

Ha meg nincs rá igazából szükség egy baromi rossz élmény egy olyan embernek aki egyébként is beteg és a sok más baja és betegsége mellé még 1 rossz "élmény".

Szeretném én is azt hinni hogy 20p az egész és már el is van felejve. De előtte 1 hét diéta,előtte nap és aznap délig éhezés, maga a vizsgálat előtti izgulás, és maga a vizsgálat is kellemetlen.

Azt még nem sikerült eldönteni h bódítás vagy altatás legyen mert akinek lenne az altatás is elég kockázatos a gyógyszerei mellé sajnos.

Nem mindenkinek úgy van ez ha ne befekszem, 20p múlva jövök ki.

Van akinek igen nagy trauma ez....

jan. 20. 01:31
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező - nem teszteltem, hogy ígéreted szerint oktalanul le-e tiltottál magánban, de én kissé jobb mentális állapotban vagyok mint te - ezért fogadd meg az őszinte jó tanácsomat, melyet remélem mások is sok zölddel fognak megerősíteni:


Téged totálisan félrevezettek!


1. Nincs előtte "egy hétig diéta"!


2. Előtte két nappal javasolt már csak "sima" dolgokat enni, amik nem piszkolják vizuálisan a belet. Ez azt jelenti, hogy lehet neszkávé, vaníliapuding, túróspalacsinta, stb.


3. A fosásnak elég nekiállni 4-5 órával a tervezett elalvás előtt, tehát addig még ehettél és ihattál megfelelő ételeket.


4. Az előírt fél liter víz helyett minimum egyet kell inni, akkor gyorsan megszűnik az utófosás.


5. A kivizsgálás tényleg nem nevezhető fájdalmasnak. A legfájdalmasabb, ha közvetlenül utána nem fingod ki magad rendesen a WC-n, mert akkor a klinikáról kijövet fájdalmas görcsöket kaphatsz, amivel akkor majd nem tudsz majd mit kezdeni. Tehát igyekezz minden levegőt rendesen kifingani a kivizsgálás után - és ennyi!


Igazán nem érdemes ebből a rutinszerűen és ambulánsan végzett kivizsgálásból ekkora nagy felhajtást csinálni. Engem mindig teljesen lekötött a videózás élménye. A kedvencem mindig az a bizsergető mintacsipegetés volt a bélhámból azzal a hosszú bovdenszerű izével!

😄

jan. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

P.S.

Legjobban azok faragnak rá, akik altatást vagy bódítást kérnek. Sokkal kellemesebb néhány perc alatt túllenni rajta. A felfele haladáskor tényleg görcsölhet egy kicsit - mint hasmenéskor - de akkor megállnak és csökkentik a nyomást.


De most komolyan - nem ér meg ennyit, hogy az ember tisztában legyen a vastagbele állapotával?

😊

jan. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

6:

Te azt mégis honnan tudod h én milyen állapotban VAGYOK? ^^°


Félre vezetve persze, te biztos jobban tudod mint egy magánorvos.


Örülök neki hogy neked ez ennyi mókás, akkor menjél még sokat aztán jó videózgatást.


7:

Egy egyébként is beteg embernek?!

Hát nem szeretném kitenni ennek a kellemetlen vizsgálatnak, ha nem muszáj.....

Lehet hogy te ilyen könnyen veszed hogy mivel vagy tisztában, de van aki ettől retteg már hetekkel, hónapokkal előre.

Egy pszichésen is beteg emberről van szó akinek nem olyan egyszerű mint neked hogy kifossa magát előtte aztán lehet nézni, hogy kiderüljön minden oké e.

Azért még egy teszt biztosan lenne mint egyből a tükrözés.

jan. 20. 16:42
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

"Félre vezetve persze, te biztos jobban tudod mint egy magánorvos."


A magánorvos számára külön üzleti bevételt jelent az altatás vagy a bódítás művelete. Mivel haszna van rajta, így érdeke fenntartani azt a városi legendát, hogy a modern száloptikás kolonoszkópia (melynek tényleg nem sok köze van a historikus tükrözéshez) valami borzalmasan nagy tortúra.


Kérdező - én már magánban megírtam, hogy a közelmúltban már négy alkalommal abszolváltam ezt a kivizsgálást, és csak a legelső volt nagyon kellemetlen (nyögdécseltem egy kicsit), mert akkor szüzen még a vakbelemig ki lettem vizsgálva. Azért nem fáj az valami nagyon, ha ordibálás nélkül mindenki ki tudja bírni. Később már csak a szükséges bélszakaszt vizsgálják, ami csak kevés esetben megy túl a bal oldali részen. De most én kérdezem:


Te már valaha voltál ilyen kivizsgáláson, hogy ennyire be vagy csinálva tőle?

🤔

jan. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

De baj, hogy nem válaszolsz - ugyanis semmi okod sincs arra, hogy ne válaszolj.


Sőt - ha már voltál, akkor illene megosztani másokkal is a személyes tapasztalataidat, ahogyan azt én tettem!

😐

jan. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!