Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lesz egy (nem altatásos)...

Lesz egy (nem altatásos) műtétem, inni szabad?

Figyelt kérdés

Nyilván nem litereket, de 1-1 kortyot ihatok? 7kor lesz betegfelvétel, a műtét az passz, hogy mikor (szívabláció, katétert vezetnek fel, ha csak nincs hatalmasnagy gond, akkor nem lesz altatás). Nem is mondták most, hogy nem lehet enni-inni, csak amikor egyszer hasonló gond miatt bevitt a mentő, akkor nem hagytak inni, azért vagyok bizonytalan.

Hirtelen jött, csütörtökön szóltak, hogy holnap műtét, és csak most jutott eszembe.

A legutóbb nem tudtak vénát találni a kézhajlatomban és a kézfejembe tették a branült, bazirossz volt, ezt elkerülnék (gondolom a folyadékhiány is szerepet játszhatott ebben)


febr. 4. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Alapban a műtét napján már sem enni sem inni nem szabad! Ha csak az orvos másként nem utasít! Ha gyógyszeres vagy akkor még a gyógyszert is meg kell kérdezni, hogy beveheted-e? Szóval alapban még egy kortyot sem szabad innod, mert ki hányhatod / összehányhatod magad. Épp ezért nem szabad enni és inni! Teljesen éhgyomorra kell menni. Ez az alap! Mert kérdés milyen infuziót, és milyen érzéstelenítőt kapsz a műtét előtt / alatt. Még akkor is ha nem altatnak, de érzéstelenítőt fogsz kapni.
febr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyógyszereid beveheted .Születésnapi vacsoráról kerültem a műtőbe.

Ettem ,íttam,aztán agyi műtétet csináltak.Altatás nem volt .

febr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a helyszinen kerdeztek, hogy minden gyogyszerem bevettem, nem tudtam ez jo vagy rossz. Mondtam, hogy igen a megfelelo dozisokat, mert mondta, hogy nem akarja, hogy az agyon kapjan epilepszias rohamot.
febr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a gyógyszereket be szabad szedni, kérdezték mit szedek, és mondták, hogy azt nyugodtan szedjem be. Helyi érzéstelenítést csinálnak ahol bevezetik a katétert
febr. 4. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!