Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hiányzik egy nap a táppénzes...

Hiányzik egy nap a táppénzes időszakról, utólag kitud írni a háziorvosom?

Figyelt kérdés
Balesetet szenvedtem munkába menet Novemberben ami miatt bevittek kórházba. Mikor kiengedtek, azt közölte velem a doki hogy az ambuláns lap igazolni fogja keresőképtelenségemet arra a napra. Így mikor elmentem a háziorvoshoz csak másnaptól kertem igazolást. Most közölte velem a munkáltatóm hogy az ambuláns lapot nem fogadjak el es mindenkeppen kell a papír. Eltudom intézni ezt utólag, 3 hónappal később?

febr. 10. 09:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem hogy csak azt a napot kérdőjelezik amikor történt a baleset.
febr. 10. 09:37
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném. De egy telefont meger. Ha nem, akkor írjak ki szabira.
febr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fizetés nélküli szabadság is létezik (gondolom a tavalyi szabidat kivetették).
febr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mondjuk nem értelek téged, mert hogy lehet ilyen esetben csak másnaptól kérni erre tp papírt, ha aznap sem dolgoztál? Az ellátási lap, vagy ambuláns lap arra való ilyenkor, hogy elmész a háziorvoshoz és az alapján ki tud írni.
febr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul ambuláns lappal 8 napon belül kell jelezni a háziorvosnal. Én egyszer lekestem és valami bizottság elé küldtek a leletekkel, és utólag igazolták az első napot. De ez nem 3 hónap múlva volt, hanem 10 nap múlva.


Hívd fel a háziorvost, ő pontosan meg fogja mondani a választ a kérdésre.

febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utólag nem fog tudni felvenni. Bizottság elé kell menni a papírokkal, ahogy előttem is írták. Meg lehet csinálni, és ha van ambuláns lap, akkor valószínűleg meg is ítélik majd a táppénzt, de tény hogy egyszerűbb szabadnapnak kivenni, ha tényleg csak 1 napról van szó.
febr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
#6 folyt.: Egy telefont azért megér, a bizottságra meg amúgy is a háziorvos adja a beutalót.
febr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1 napra nincs táppénz,meg hozzá adás sem.Kórházi zárójelentéssel 24 órán jelentkezni kell a háziorvosnál.Ott a lap alján .A számitógépbe beirt adatok rögződnek,azokat nem lehet mássá tenni.Irass ki szabít.
febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!