Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi pénzt illik adni egy...

Mennyi pénzt illik adni egy orvosnak sikeres szívkoszorúér műtét után?

Figyelt kérdés
Műtét előtt azt mondták a kórházban hogy nem fogadnak el pénzt, de gondolom utólag lehet adni, ez nem ütközik törvénybe, sőt illik adni ha már megmentette az orvos az ember életét.

febr. 16. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vígyázz, hogy be ne csukjanak!
febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Utána sem szabad .9000 ft ig ajándékot lehet adni.
febr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez a 2019-es cikk azt írja hogy utólag szabad adni, vagy azóta megváltoztak a törvények?


[link]

febr. 16. 18:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szabad,kb.9000 Ft. értékig.
febr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézed, a cikk 2019-es. Már egy ideje új jogszabályok vannak érvényben... A hálapénz adása és elfogadása bűncselekménynek minősül. 9000 ft-os összeghatárig ajándékot adhatsz az orvosnak, de pénzt nem.
febr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2021-ben változott, bűncselekmény adni és elfogadni is (akár a műtét előtt, akár utána). Ajándékot lehet adni, aminek az értéke nem haladhatja meg a minimálbér 5%-át, jelenleg kb 13 ezret.
febr. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gyöngybagoly válasza:
100%
Ahogy a többiek is írják, pénzt adni nem szabd, csak ajándékot, mert ha kiderül, megbüntetik az orvost, és talán téged is, de ebben nem vagyok biztos. Nekem a nyáron volt egy műtétem, minőségi italt vittem a dokinak, és megkérdezte, hogy ugye csak annyi van benne, amennyit szabad? Mondtam, hogy igen. Megnyugodott, megköszönte, és eltette. Ha jót akarsz a dokinak, és magadnak, akkor nem próbálkozol a pénz adásával!
febr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

orvost is, teged is megbuntetnek, ha kiderul

ne adj penzt, mert ha elfogadja, akkor elobb utobb valaki ugyis felnyomja es akkor nasok eletet mar a boetonbol nem mentheti neg!


adj kavet, teat, koncertjegyet, utalvanyt, bonbont

febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!