Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi lehet oka, hogy Magyarorszá...

Sigismundus kérdése:

Mi lehet oka, hogy Magyarországon nem törzskönyveznek olyan gyógyszert, amit külföldön bármikor kiváltható, és hatásos?

Figyelt kérdés
Mi lehet oka, hogy Magyarországon nem törzskönyveznek olyan gyógyszert, amit külföldön bármikor kiváltható, és hatásos? Konkrétabban, van egy hatásos gyulladáscsökkentő, amit magyar orvos receptfelírására, Ausztriában többször is kiváltható, bármely patikában, csak fizetni kell érte,(kb 6,500 Ft) csak lepecsételik minden alkalommal. Szóval nem valami nagyon egyedi, alapos állapotfelmérés után, gondosan kiszámított adagolásos, drága, ritka, egyedi gyógyszerről van szó.

#gyógyszer #gyógyszer kiváltás #gyógyszer törzskönyv
febr. 17. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Mert más az engedélyeztetési eljárás . Mondjuk ezt nem értem itthon felírják és csak sógoréknál lehet kiváltani ?
febr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ismertem egy palit, aki konkrétan a feje volt a gyógyszeriparnak, ő mondta, hogy Európában Magyarországon a legszigorúbb a gyógyszer engedélyeztetési eljárás. Míg nálunk 10 év míg egy gyógyszer forgalomba kerülhet (állatokon való tesztelés, önkénteseken, stb.), addig más országokban sokkal hamarabb átmennek a gyógyszerek a szűrőn.


Viszont érdekességképpen, a Neo Citran Magyarországon vénynélküli, pedig rettentő káros a vesékre, a szív és érrendszerre, magyarul nem szabadna holmi megfázásra vedelni, főleg ha esetleg valakinek krónikus betegsége van. Ezzel szemben Ausztriában (pont ezért) vényköteles, mert sok embernél okoztak problémát, szövődményeket.

febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Válasz 1/2 anonim nek. Bizony így van. Elsőre én is furcsállottam a dolgot. Hogy tényleg kiadják-e, kiadták. És másodjára is, harmadjára is. Érdemes volna ennek is utánnanézni, valami UNIÓS EÜ-s megállapodás van mögötte, az élet megkönnyítésére ?
febr. 17. 12:31
 4/5 A kérdező kommentje:
Válasz 2. anonimnek. Igen ez hihető, megint valami egyedi magyar időhúzási, pénzköltési disznóság lehet. Amit leteszteltek belga portugál, olasz meg svéd embereken, az nem biztos hogy magyar embernek jó, ezért kell 10 évíg vizsgálni... Neocitranos megjegyzést kösz, kerülni fogom.
febr. 17. 12:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért lehet-e ez így de én nem az engedélyeztetési eljárásban látom a problémát hiszen sok-sok évtizede a piacon lévő gyógyszereket sem forgalmaz magyarország. Én is külföldről hozatom be magamnak a thibont és egész járvány alatt irigykedve néztük a többi európai országot ahol az ivermectin egy teljesen átlagos vény nélkül kapható gyógyszer.
febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!