Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szívhalál után leszázalékolás?

Szívhalál után leszázalékolás?

Figyelt kérdés
meghaltam,felkeltem,megállapítottak egy nagyon súlyos szívelegtelenséget,a szívem működése 8%os.Amúgy kiváloan vagyok,csak munkába nem engednek vissza.Szerintetek ez leszázalékolásnál milyen kategóriába soroltatik?

márc. 4. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Jézus.
márc. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehetsz kiválóan ilyen szívvel?
márc. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
8%-szív terhelten vagy nyugalomba?Nem mindegy mert ez hatványozódik tehát 8-a 10-en.
márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
szív mr meg szív ultrahangon után mondta a kardiológus mikor az ágyon feküdtem.egész eletemben sportoltam azt mondta valószínű ezert nincsenek tüneteim sem,ami nekem is érthetetlen súlyemelő voltam meg úsztam teniszeztem mellette néha hétvégente,de a kórházba kerülésem előtt egy nappal is még 2órát teniszeztem a barátommal mindenféle probléma nélkül
márc. 4. 14:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a kérdéseket orvosnak tedd fel, amúgy kiváló pacemakerek léteznek, ha nem kaptál, akkor azért mégsem akkora a baj... Ha meg kaptál, akkor azzal vígan élhetsz teljes életet, de le is százalékolnak, ha azt választod. Apukám évtizedek óta pacemakeres, alig működött a szíve, mikor kapta, azóta már annyira sem (cserénél leállt). Ennek ellenére nyugdíjig dolgozott és a mai naoig aktív életet él. De ismerek olyan pacemakerest, aki ultramaratonokat fut.
márc. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

én is kaptam ICD-T,ettől független meg mindig kirobbanó erőben érzem magam és remélem ez így is lesz

viszont az eredeti kérdésem hogy ez gondolom a leszázalékolason belül elég súlyosnak számít?egész életemben dolgoztam fizikai munkat is szellemit is de most egy ideig semmit nem engednek figyelgetik javul e de a doki nem sok esélyt adott rá.

márc. 4. 14:32
 7/10 A kérdező kommentje:

"Ha meg kaptál, akkor azzal vígan élhetsz teljes életet, de le is százalékolnak, ha azt választod"

Én nem szeretném leszázalékoltatni magam viszont orvosi engedélyek híján egyelőre sajnos úgy tűnik ez az opció..😒

márc. 4. 14:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig állj ki magadért, apámat is, ismerőset is le akarták százalékolni, de ők nem mentek bele. És tényleg abszolút teljes életet lehet élni vele, csak évente kell menni kontrollra, pár évente elektróda cserére, illetve ahogy fejlődnek a készülékek, néha az egészet cserélik. Anno apámnak azt mondták, maximum 10 évet élhet pacemakerrel. Ennek már több mint 30 éve, rengeteget fejlődtek azóta a készülékek - és nem engedte, hogy leszázalékolják...
márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
de mondom nem ez a bajom!hanem szükségem van pénzre,és így hogy ennyire leredukálódtak a lehetőségeim ki akarom aknázni ezt is
márc. 4. 15:31
 10/10 A kérdező kommentje:
engem leszázalékolhatnak az mindegy attól még az állapotom ahogy erzem magam nem változik a papír miatt,de legalabb valami plussz lóvé
márc. 4. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!