Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magasnak számít az alábbi...

Magasnak számít az alábbi koleszterin érték?

Figyelt kérdés

LDL- koleszterin 3,43 mmol/L

Se koleszterin /összes/: 5,50 mmol/L

HDL - koleszterin: 1,61 mmol/L

Non-HDL koleszterin: 3,89 mmol/L


márc. 7. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ: férfi / nő; hány éves, mennyi a vérnyomás, van-e cukorbetegség, vesebetegség, szív- érrendszeri betegség. Dohányzol-e; volt-e a családban rel. fatal korban szívinfarktus.
márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mi köze van az én értékeimhez, hogy volt-e a családban szívinfarktus?

Attól az én értékem még ennyi (ha hat rá, ha nem, szerintem abszolút nem fontos, hogy volt-e). Ha örökletes, ha nem nekem ennyi az értékem ezekről érdeklődöm.


27

Nem tudom mennyi a vérnyomás

IR

Nincs vesebetegség

Nincs szív- érrendszeri betegség

Nincs dohányzás

márc. 7. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: azok alapján, amit leírtál ezek a lipidértékek nem igényelnek kezelést.

A családi anamnézis azért fontos, mert ha a családban halmozottan fordulnak elő szív- érrendszeri betegségek, akkor lehet valami olyan dolog a háttérben, amit nem ismerünk, esetleg nem is tudunk befolyásolni; ilyenkor azokat a rizikófaktorokat kell szorosabban kontrollálni, amit tudunk.

márc. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha halmozottan is fordul elő, nekem akkor is ennyi jelenleg az érék
márc. 8. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!