Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezek mennyire gàz labor èrtèkek?

Ezek mennyire gàz labor èrtèkek?

Figyelt kérdés

EGFR 62

Kteatinin 116


A többi vese èrtèk normàlis, viszont


Direkt bilirubin 112


Alkoholt nem iszom, gyògyszereket nem szedek.Nem èrtem a màj èrtèkèt..


Hetente futok 5x8km-t ès 4 konditerem, stb

Vèrvètel elött 12 òràval nem ettem, közvetlenül előtte 7-8 dl vizet ittam.



márc. 10. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
És előtte,vagy étolajjal hogy állsz?
márc. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Van ismert cukorbetegséged? Ez az érték mindenképp további vizsgàlatot igényel.
márc. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Vércukor szint normális, ismert cukorbetegségem nincs
márc. 10. 08:30
 4/12 anonim ***** válasza:
Vigyázni kell, mert a 62 egfr még pont normális, de alacsonyabb nem nagyon kéne.
márc. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Terheléses cukorvizsgálatod volt már? Mert szerintem érdemes lenne.
márc. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igazából nem tudom hogy vigyázzak jobban. Alkohol, dohányzás nincs, sport bőven van. Étrend leginkább csirke, zöldségek, tojás, gyümölcsök - mindegyik szinte napi szinten. Folyadékot naponta minimum 3 literrel iszom.

2 fehérje turmix ami "káros" lehet egyedül.

márc. 10. 10:22
 7/12 anonim ***** válasza:

A magas fehérjebevitel túlterheli a vesét, és árt neki. Azt csökkentsd!

Ha ilyen rendesen éheztél előtte, meg esetleg előző nap valami gyógyszer, vagy pohár alkohol is volt, akkor a bilirubin emelkedés leggyakoribb magyarázata a Gilbert kór : a máj nem bírja az éhezést, kicsit alulteljesít a terhelésre.

márc. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Magas izomtömeg esetén normális lehet a magasabb kreatinin érték.

Érdemes nézni egy vizeletcsíkot: ne legyen fehérje a vizeletben.

Át kell gondolni milyen faktorok károsíthatják a vesédet: cukorbetegség nincs, de a magas (kb. 1-1,2 g/ttkg feletti) fehérjebevitel, NSAID gyógyszerek, magas vérnyomás, magas koleszterinszint esetleg magas kalciumszint gyorsítja a vesék romlását.

Emelkedett bilirubin nem feltétlenül probléma, ha a májenzimek (ALP, GGT, GOT/ASAT, GPT/ALAT) rendben vannak. Soknak van Gilbert szindrómája, bár az olyan 50-60 körüli bilirubinnal jár, de ha nagyon éhgyomri a labor, akkor talán okozhat ilyen magas értéket is.

márc. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi volt a többi vese érték? Karbamid? Amúgy még határeset, többet kellene inni, vagy nem tudom ezzel hogy állsz és az ne feltétlen sima víz legyen. A máj enzimeket is jó lenne tudni és kellene hasi UH a bilirubin miatt, meg kellene vizelet labor is.
márc. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Milyen folyadék az a 3-liter naponta?
márc. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!