Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem lehet önkéntesen lemondani az egészségügyi biztosítást?

Figyelt kérdés
22 év alatt 1X voltam kórházban akkor is inkább csak elővigyázatosságból küldtek be, ha valami mégis úgy alakult magán ellátásba mentem. Miért kell kötelezően fizetnem azt amit nem is veszek igénybe? Arról nem beszélve, hogy a TB alapú ellátás minősége átlag alatti

márc. 10. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez már csak adó.
márc. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

#1 rátapintott a lényegre


a TB egy adó

Adók módjára szedik be, a "szolgáltatás" amire elvileg jogosúlt vagy meg egyre kevésbé elérhető.

A GDP egyre kisebb részét költi az állam az egészségügyi rendszerre. Miközben a beszedett járulékok aránya semmit nem csökkent.


De... A magyar egy birkanép, és igy is rendre megszavazza a tolvajokat...

márc. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Mert ez adó, nem biztosítás, de legalább krva drága.
márc. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

Ez egy ilyen „hülye” ország látod. De vehetjük az USA példáját. Ott egy egyszerű foghúzás vagy csonttörés akár több millió forint is lehet, ha nincs biztosításod!!! Tehát így vélekedj erről, hogy mennyire szar ez a rendszer. Az meg, hogy te nem jársz orvoshoz, már a te felelősséged. Évente 1x el kéne menni szűrésekre pedig, nagyon javasolt. Kérd a háziorvosodat!!


Főleg ha nő vagy, akkor különösképp ne hagyd ki a nőgyógyászati vizsgálatot!!!

márc. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Mert már nem egészségügyi hozzájárulást fizetsz, hanem adót, amit arra költenek, amire akarnak, nem kötelezően eü ellátásra.


Amúgy szép és jó, hogy eddig nem használtad ki, de ha egyszer lesz bármi nagyobb bajod, azt nem tudnád kifizetni. Pl. Közlekedési baleset, pár nap intenzív osztály több millió forint. Onkológiai kezelés szintén milliós tétel. Lesz egy koraszülött gyereked, szintén milliók….

márc. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%
2015 óta nem fizetek adót sem TB-t! Mégis zöld a taj kártyám színe! És az orvos felírja a gyógyszereket! Sőt 2019-ben és 2020-ban is voltam kórházban. És igen van aki alanyi jogon jogosult a TB-re, még pedig TB fizetése nélkül is. Csak utána kéne olvasni a jogtárban milyen alapon. Ugyanis aki legalább 50%-ot elérő vagy 50%-nál nagyobb mértékben egészségkársodott, annak ingyen van a TB. Ugy hogy nem is kell nekem TB-t és adót sem fizetnem. Sőt még közgyógy igazolvány is jár. Épp most kaptam meg újabb 4 évre a közygógy igazolványt. Úgy hogy az állam és Orbán Viktor igen bő kezű.
márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#4


Baleset esetére:


Kötök három küllönböző biztosítónál balesetbiztosítást, ami pl egy baleseti csonttörésre fizet 1 millió ft-ot.

A három összesen havi 15-20.000 Ft-ba kerül, és egy balaseti csonttörés esetéb fizet 3 milliót összesen.

+ Kötök egy "fizetésképtelenné vlási" biztosítást, ami fél éven át kifizeti a munkabérem felét. (ebből kettő és megvan a munkabérem, összesen havi 10.000 Ft díj mellett)


30.000 Ft-nyi biztosításnál járunk.

Tegyük fel, hogy komolyabban veszem, és ennek dupláját fizetem ki biztoításra, 60.000 Ft-ot. 40-et pedig én magam teszek félre.

Ez havi 100.000 Ft.


Ellenben a TB-m, ami a fentiek közül nem is fedez mindent, ennél magasabb.

Szóval, ha választhatnék, akkor nem tartanék igényt a TB-re és a díjmentes háziorvosi ellátásra.

Inkább kifizetném azt az alkalmankkénti 50.000 Ft-ot, mindsem havi 150-et TB-re...

Főleg, hogy azt látom, hogy ez a rengeteg pénz NEM az egészségügy fejlesztésére megy el...

márc. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kérdés következik 6-oshoz. Ez nem csak úgy van, ha jár a Mák támogatás kártyával? Páromtól mocsok módon elvették, de az 50% károsodás érvényes és Mák nélkül az új munkahelye fizeti a TB-t. Jöhet privátban is válasz, hálás lennék.
márc. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Én is egyetértenék ezzel, hogy ritkán járnék orvoshoz és akkor fizessek be összeget. Bár ez akkor probléma, ha hirtelenül minden rossz összejön az ember életében. Ha egy tüdőgyulladás nem ébresztette volna fel az asztmámat és nem lenne immunbetegségem, akkor én sem járnék egyáltalán orvoshoz. Így is már nincs asztmatikus tünetem, csak elővigyázatosságból kapok pipát, az immunbetegségemet nem is kezeltetem pont az asztmám miatt, ez bonyolult képlet, csak vérvételre járok, legutóbbiakban magas vitaminszintet is találtak nálam. A rejtélyes betegség ellenére totál egészséges vagyok és nem kéne csinálnom semmit.


35/F

márc. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Illetve nem tartom igazságosnak, hogy a rettentően különböző fizetésekből egy adott százalékot vonnak le. Ez azt jelenti, hogy én alig fizetek be TB-t és más akár az én fizetésem felével megegyezően fizet be. Utóbbi személy talán tényleg soha nem jár orvoshoz, ergó nem magára megy a pénz.
márc. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!