Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fogászati kezelés, és kisebb...

Fogászati kezelés, és kisebb műtéti beavatkozások esetén miért fontos a reggelizés?

Figyelt kérdés

Írták és mondták, hogy "ReggelizHET". Úgy van megfogalmazva sokszor, mintha opcionális lenne, hogy reggelizhetek, de valójában fontos, hogy egyek előtte, mert ott megkérdezik ettem-e.


Fogászat esetében még sokszor érthető, mert vannak olyan fogászati beavatkozások, ami után nem fogsz tudni enni adott ideig.


de pl egy sima körülmetélésnél, vagy hasonlónál is írták, hogy reggelizhet, én tudtam, hogy nem csak opcionális lehetőségként írták ezt, hanem muszáj valamit ennem a műtét előtt, ettem is, és az orvos kérdezte, reggeliztem-e.


Valami olyasmi állhat a háttérben, hogy leeshet a vércukrod az ilyen kisebb műtéteknél, vagy mi miatt fontos, hogy reggelizz? Pl hajbeültetésnél is láttam, hogy mondták, hogy reggelizzen az illető, és meg is kérdezték tőle.


márc. 13. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Műtét nélkül is reggelizhetsz.
márc. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy fontos. Én sosem reggelizek, és nem is kérdezték meg sosem, hogy reggeliztem-e.
márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha az van odaírva, hogy reggelizhet, akkor az azt jelenti, hogy lehet enni előtte, nem éhgyomorra kell menni, ennyi a lényege.
márc. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Igen, ezt értem, viszont azt nem mondták el sosem, hogy ha éhgyomorra megy valaki, annak van-e valami kockázata
márc. 14. 12:55
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha nem eszik és rosszul lesz, akkor elmarad a műtét, ez a veszélye.
márc. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!