Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell sorszámot húzni a...

Miért kell sorszámot húzni a kórházban ha beutalóval, időpontra jövök?

Figyelt kérdés
10re volt időpontom és lecsesztek mert nem húztam sorszámot. Megkérdeztem hogy merre volt a sorszám, mert nem láttam sehol. És itt jön a csattanó hogy 8ig lehetett csak sorszámot húzni, azután elrakták. Mondtam hogy akkor adjanak egyet, bármilyen számút, nem adtak. Szerencsére 10kor behívtak és szépen elláttak.
márc. 14. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez a sorszám húzás kiakasztó.Én láttam olyat is,kiírták mellé,a sordzám csak tájékoztató jellegű.
márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mert barmok, az egész egy szivatás, logikátlan idióták.
márc. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha 10 re van időpont minek a sorszám ? Valami itt nem nagyon érthető.

Nem tudják hány beteget hívtak be 10 re ?

márc. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nálunk is így van a labornál sajnos.
márc. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De mikor behívtak nem is kérték el a sorszámot.
márc. 14. 17:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Mert másnak is 10-re van időpontja... Meg, hogy ne nekik kelljen figyelni, hogy ki után ki jön, mert ahhoz is lusták. Ezért nem kérték. Amúgy én jól számonkértem volna rajta, hogyha 10-re érkezem mégis hogyan húzzak 8-kor.
márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4.

És megkérdezted, hogy miért?

márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy gép adja a sorszámot, miután bepötyögted a taj-számod. A rendszer figyelembe veszi az időpontfoglalást is, tehát ha várakozik valaki aki 9-kor húzott sorszámot de neked 10-re van időpontod és 9:55-kor húztad a sorszámod, akkor ha mondjuk 10:05-kor behívnak valakit, akkor beelőzöd a 9 óta várakozót. Emiatt nem is sorszám szerint növekvő sorrendben hívnak be, szerintem erre vonatkozik hogy tájékoztató jellegű a sorszám. De jöhet sürgősségi beutalóval beteg, én például voltam terhesen vérzés miatt, a betegirányító adott külön sorszámot és rögtön behívtak, mikor kijött valaki az orvostól.
márc. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
#7: Igen, megkérdeztem, sőt még a betegjogi képviselőnek is írtam. A válasz az, hogy ez ilyen egyelőre és nem is akarnak ezen változtatni. Az, hogy neked van egy foglalt időpontod, nem jelent semmit, mert mikor odamész, az automatából ugyanúgy kell sorszám, de ha valakinek 10-re van időpontja és 8-ra megy oda, akkor ő előbb kerül be, senki és semmi nem ellenőrzi az előre foglalt időpontokat.
márc. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a rendelőintézetben és a kórházban a rendelésre érkezésnél kell használni a sorszámkiadó kütyüt.

Így megy:

Van időpontod. benyomod a sorszámkiadót. Odabattyogsz az irányító pulthoz, ahol beütögetik a rendszerbe a beutalód adatait . Az adott rendelés számítógépén megjelenik, hogy ott vagy. Így ez alapján fognak szólítani. Innentől nem azt nézik, hány órára szól a beutalód, hanem az érkezés sorrendjében hívnak be.

A sorszám maga csak annyiban számít, ha többen várnak a bejelentkezéshez, ne legyen vita ki jött előbb.

Én pl a tüdőgondozóban kezelés alatt állok. Volt olyan, hogy beutaló nélkül mentem, mert sos volt. Akkor is oda kellett mennem az irányító pulthoz, hogy beírjanak a rendszerbe és a doktornő el tudjon látni. Az orvosok ezen a rendszeren keresztül igazolják magukat, hogy mit csináltak, milyen szereket, stb használtak fel.

márc. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!