Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az EESZT-ben a bejegyzést...

Az EESZT-ben a bejegyzést végző orvos tud utólag korrigálni, vagy törölni bejegyzést?

Figyelt kérdés

márc. 14. 21:27
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
tud
márc. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Még az asszisztensek is tudnak.
márc. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

2

És ez hogy lehet???

Csak a saját bejegyzést, vagy másét is?

És mi kell hozzá? Egy kód, vagy ilyesmi?

márc. 14. 22:37
 4/43 anonim ***** válasza:
Nekem olyan volt, hogy felirtak egy gyógyszert az asszisztensek a felhőbe, aztán valami oknál fogva mikor ki akartam váltani, ugyanazt a gyógyszert kaptam csak kisebb dózisut és néztem utána es láttam, hogy törölve lett a nagyobb dózis és át lett javítva a kisebbre.
márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
Persze. Csak naplózza a rendszer. Azaz, az EESZT informatikusa meg tudja mondani, mi volt ott korábban. A feltöltött dokumentumok korábbi változatai.
márc. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
Vagyis nem az EESZT-ben levőt módosítja, hanem feltölt belőle egy újat, ami felülírja a korábbit.
márc. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

5

Miért, az eeszt informatikusa (egy informatikus!!!) rálát bizalmas eü dokumentumokra?

márc. 14. 23:13
 8/43 anonim ***** válasza:
Egy informatikus mindent tud. Különben hogy végezhetné a munkáját? A banki ügyintézők meg tisztában vannak a pénzügyeiddel.
márc. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

8

Az eü adatok szigorúan bizalmas adatok. Arról volt szó, hogy illetéktelen nem férhet hozzá. Ezért lehet (elvileg) korlátozni, letiltani a hozzáférést. Ez azért megérne egy ombudsmani vizsgálatot... :(

márc. 14. 23:21
 10/43 anonim ***** válasza:

Nyugi, azért biztos nem vagyok benne. Csak épp nem tudom elképzelni, hogy működhetne másképpen. Nekik kell felügyelniük, karbantartaniuk, fejleszteniük a rendszert, elhárítani a fellépő hibákat. Nehezen menne mindez, ha nem lenne hozzáférésük.

A kórházi informatikusok pl. egészen biztosan hozzáférnek az adatokhoz. Hiszen dolgozniuk kell velük.

márc. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!