Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Biopszia eredmény mennyi idő...

Biopszia eredmény mennyi idő alatt jött meg nektek?

Figyelt kérdés
Már 18 napja levették a mintát, és még mindig nincs meg az eredmény. Mellkasi részről vették egy daganatnak látszó valamiből. Azóta csak annyit mondtak, hogy az biztos, hogy rosszindulatú. Félek, hogy ennyi idő várással nem-e lesz még rosszabb, azt szokták mondani minél hamarabb el kell kezdeni a rákkezelést. Szerintetek? Azt se tudom milyen fajta rák.

márc. 23. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
1 hét
márc. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

A szövettan kb két hét. Ha lymphoma, akkor készül egy előzetes lelet és a pontos típus meghatározására továbbküldik az anyagot centrumba, ez további kb egy hetet jelent.

Nem lehet addig elkezdeni a kezelést, amíg nincs szövettan, viszont ez alatt az idő alatt nálunk megcsinálják a CT-t illetve az egyéb még szükséges, a teljes testet feltérképező vizsgálatokat, így ez az idő nem elvesztegetett.

márc. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát itt semmi vizsgálat nem történt azóta, egy CT volt még biopszia előtt. Lehetséges hogy limfóma, fogalmam sincs mi, nem mondtak semmit még.
márc. 23. 08:39
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Orvosodat kérdezted? Csak azért, mert nem tudom hogyan figyeled, de volt már olyan nálunk, hogy valamiért EESZT-be nem került fel. Egyébként borzalmasan hosszú ideig tartanak ezek, nem is értem amúgy, van aki 4 hetet vár rá.
márc. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azóta se lett eredmény, mert most kitalálták, hogy túl kevés volt a minta.
ápr. 22. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!