Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvos kekeckedhet e...

A háziorvos kekeckedhet e azzal aki a jogosítványa meghosszabbításával keresi meg?

Figyelt kérdés
2022 évig a 102-es kategóriában volt érvényes a hivatásos jogosítványom. 2022 évben nyugdíjas lettem és már a 101 es kategóriába kértem a hosszabbítását a jogsimba. Most mégis úgy döntöttem, mivel nyugdíjasként tudnék hivatásos jogosítvánnyal dolgozni ezért azt kértem. A házi orvos elküldött szemész szakorvoshoz aki a vizsgálatot követően ellenjavallatot nem talált szemészeti okokból a hivatásos jogosítványom megadásához.Felkerestem a házi orvost, aki tovább kukacoskodott, és elküldött a Családtámogatási és Társadalom biztosítási Főosztály Rehabilitációs ellátási és szakértői osztályára.Ott kérték tőlem azt az határozatot miszerint a hivatásos jogosítványomtól eltiltottak, Mondom ilyen nekem nincsen,Én saját elhatározásomból döntöttem úgy, hogy akkor csak a 101-es kategóriába kérem a hosszabbítást, mert arra két évre megadható, a 102-es kategóriára meg csak egy évre, mint 66 éves nyugdíjasnak. Akkor miért jött ide kérdezi a bizottság szakorvosa. Mondom ott van a háziorvos levele, azért. Ez az ügy nem ide tartozik, kapom a választ, ha Önt nem tiltották el a hatóságok, vagy orvosi szempontból a hivatásos gépjárművezetésétől akkor ha egyéb szakorvosi vizsgálatok jók akkor Ön kérheti a házi orvosát hogy most a 102-es kategóriába kéri a hosszabbítását a jogosítványába. Ezt elmondtam a házi orvosomnak, aki szóba sem áll velem, azt mondja nekem még ezek után a 101. es kategóriába sem fogja megadni a jogosítványom érvényességét. Mit tudok tenni ez ügyben? Kihez tudok hivatalosan fordulni?
ápr. 2. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
A betegjogi képviselő felé jelezheted, csatolva minden iratot, írásos bizonyítékot.
ápr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Illetve átjelentkezhetsz másik háziorvoshoz.
ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez nekem fura, ilyen a világon nincs, panaszt kell tenni a dokumentumok birtokában.
ápr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos Borsod megyében, nagyon kevés a háziorvos, nincsen kire cseréljem a háziorvosomat. Ha panaszt tennék ellene még jobban megszívatna. Az a sértő hogy hülyének veszi a betegjeit, nem csak engem.Észre vettem ha nem viszek neki konyakot, vagy nem adok neki borítékot, nagyon meg szívat, nem csak engem, mások is erre panaszkodnak.A betegjogi képviselő azt mondta, nem tartozik hozzá az ilyen ügy. De hát kihez akkor? De nem válaszolt. Jeleztem az ATV műsorának az ügyemet, hogy fognak e ezzel foglalkozni nem tudom. Bánt nagyon a dolog, mert eltudtam volna helyezkedni gépkocsivezetőnek, de így nem, újra hirdeti a gépkocsivezetői állást ez a munkáltató. Tehát ez az orvos idegileg tesz tönkre engem.
ápr. 2. 13:51
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
A betegjogi képviselő mindent elhárít, ki van írva, hogy kit kell keresni, de aztán semmi eredménye, nem foglalkoznak ők ezzel, jól tetted, hogy a tv-hez fordultál.
ápr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azt olvastam, nem csak a saját háziorvosodnál hosszabbíthatsz jogsit, hanem máshol is. Kb 10.000 Ft a hivatásos talán.Keress Miskolcon először egy állami háziorvosi praxist, hívd fel őket, S csak annyit mondj, xy típusú jogsit szeretnél hosszabbítani, úgyis fizetős, vállalják e, mehetsz e? Ha nemet mondanak, hívj fel egy magán rendelőt, ( van magán rendelés is háziorvosi jellegű) Miskolcon is, kérdezd ott. Ha bármelyik igent mond, menj el és csak ott a helyszínen, ne a telefonba, őszintén mondd el, hogy mi történt veled. Ne a dokidra mutogass, mondd azt, hogy sajnos tévesztettél, véletlen rossz típusú jogsira kérted a hosszabbítást, mondd, hogy soha nem vonták be tőled jogsit, mutasd a rehabos szakdoki papírjat, vidd a jó szemészeti papírokat is, mondd, hogy ott is minden rendben volt, csak a tévesztésed miatt elakadt a folyamat, szeretnéd helyesen elintézni, mert lenne munka. Ha nem szidod a házidokidat, segíteni fognak reményeim szerint. Sok sikert
ápr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!