Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség a két vizsgálat...

Mi a különbség a két vizsgálatnál, az áron kívül?

Figyelt kérdés

Gondolom a kontrasztos részletesebb, de elég lehet a sima is?


Comb natív MR vizsgálata 50.000 HUF


Csípő natív és kontrasztos MR vizsgálata 85.000 HUF


ápr. 2. 13:55
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést, a kettő teljesen más régió eleve, de a megnevezésben is benne van, hogy mi milyen vizsgálat. Menj el orvoshoz és majd megmondja mire van szükség, melyik régió, kell-e k.a. vagy sem.
ápr. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Orvos megmondja melyik kell. De helyben a radiológus is felulirhatja. Engem komtrasztosra utaltak be de natív lett
ápr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat rosszul linkeltem.


Az egyik háti gerinc natív 50.000

A másik háti gerinc kontrasztos 85.000

A háziorvosnál voltam régóta tartó hátfájdalommal. Ő nem mond semmit, ezt is én kérdeztem mi lenne ha elmennék privát. Tehát a kontrasztos részletesebb?

ápr. 2. 14:09
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Attól függ mire, oda elmész, megkérdezed a panaszaidnak megfelelően melyiket javasolják, mire van szükség, mi mennyi idő, tudsz-e annyit mozdulatlan feküdni, ha kell k.a. akkor vagy vinni kell vesefunkciós labort, vagy van már ahol plusz pénzért helyben is meg lehet oldani, de ezt is le kell fixálni, így érdemes.
ápr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha nem kontrasztos, akkor az nyilván rövidebb ideig is tart? Nem tudom sokáig mozdulatlan lenni. :) Sajna nálam ez is szempont. Csak simán mennyi ideig tart kb. a gerinc vizsgálat? Bocsi a sok bugyuta kérdésért.
ápr. 2. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:

A legjobb lenne ha haziorvos beutalna szakorvoshoz.

Mr-re nem is tudna.

Szakorvos megvizsgal es ha szuksegesnek latja az Mr-t beutal arra is. De az is lehet hogy anelkul is tud diagnosztizálni és segíteni.

Minden mr minimum 20 perc nekem a nyaki gerinc 25 volt, gondolom a teljes hosszabb.


Kontrasztos mr-t nem fogsz tudni csinaltatni hacsak nincs friss vesefunkcios labor amire szinten haziorvos tudna beutalni. Es az esetek 80 szazalekaban feleleges a kontraszz

ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a házidoki nem erőltette meg magát, esze ágában se volt küldeni. Pár éve jártam már a helyi reumatológusnál, ő csak a röntgent tartotta indokoltnak. Azóta az állapotom csak romlott, így a kezembe vettem a dolgokat. Magán úton vizsgálat csontkovács stb.
ápr. 2. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!