Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ismerősömnél vagyok kb. 300...

Ismerősömnél vagyok kb. 300 km-re a lakhelyemtől. Szemészetre szeptember végére kaptam időpontot. Jelentkezhetnék-e itt az ismerősömnél szemészetre, azon megfontolásból, hogy jóval előbb sorra kerülnék?

Figyelt kérdés
ápr. 5. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak ideiglenes lakcímet kell csináltatni, máskülönben nem fogadnak (ha tb alapon szeretnél elmenni).

Magánban édes mindegy.

ápr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ideiglenes lakcím nélkül nem megy? (csak szemüveget szeretnék íratni, és úgy hírlik nyárra már adnak ott időpontot)
ápr. 5. 16:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem fogadnak úgy.
ápr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Szemészet felesleges, ha csak szemüveg kell. Menj be bármelyik optikába, vizsgáljon meg egy optikus és ennyi.
ápr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Ahogy a 4-es írja. A szemész orvos is optikushoz küld, ott állapítjàk, hogy milyen szemüveg kell.(Régen ezt a szemészeten vizsgálták, ott írták fel a szemüveget tb-re, de ez változott.)
ápr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor hogy is van a szabad orvosválasztás már 30 éve?
ápr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6#

Lehet orvost választani, amennyiben az ellátási területeden belül több orvos van. Pl egy intézményben van 5-6 nőgyógyász és ahhoz mész, akihez szeretnél (lehet bármilyen orvos, csak példa).

De ha kívül esik az ellátási területen, akkor nem fognak ellátni, hanem el fognak küldeni, még akkor is, ha amúgy kértél időpontot, mert lakcím alapján nem oda tartozol. Ez csak a szakrendelésekre igaz, a sürgősségi ellátásra ugye nem.

ápr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!