Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki hogy viseli a vérvételt?

Ki hogy viseli a vérvételt?

Figyelt kérdés

Ideje lenne elmennem vérvételre. Vagy 10 éve nem voltam, de gyerekként egyszer rosszul lettem és azóta rettegek, hogy elájulok. Nincs tűfóbiám, nem félek a tűtől, csak attól, hogy elájulok.

25/L



ápr. 16. 08:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttként már jól. Tiniként nekem is mindig olyan érzésem volt, hogy elájulok.
ápr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nincs problémám vele. Leszámítva hogy kisgyerekként féltem a szuritól.
ápr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Semmi bajom vele.

Vér és plazmaadó is vagyok

ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is átéltem ezt az érzést, volt, hogy beleájultam az asszisztensnő karjaiba. Aztán amikor időskori cukorbetegként rendszeresen kezdtem labor vérvételre járni, akkor lassan megedződtem lelkileg. Egyébként ma már olyan vékony tűvel veszik a vért, hogy szinte meg sem lehet érezni.
ápr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Véradó vagyok, nincs vele bajom, de régen én is ájulós voltam.

Igyál előtte sok vizet, utàna pedig egyél rögtön csokit és ülj le a váróban.

ápr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként mennyi vért vesznek le? Kell aggódnom a mennyiség miatt?
ápr. 16. 09:44
 7/12 anonim ***** válasza:

6: Nem. Nyilván nem vesznek annyit, hogy bajod legyen tőle.

Szerintem ne nézd közben.

ápr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem kell aggódnod a mennyiség miatt. Sima ügy, ennél csak rosszabb minden orvosi invazív kezelés.
ápr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt rossz gyerekkori élményem, nem is voltam beteges, néhányszor vettek csak vért tőlem, de felnőttkorra mégis tűfóbiám alakult ki, nem tudom miért. Érdekes módon az izomba adott szurikkal kapcsolatban nem, csak a tudat, valószínűleg, hogy a vérvételnél az ÉRBE szúrnak bele, felnőttként kiakasztott. Remegtem, levert a víz, szívdobogásom lett stb., már a várakozás közben, de UTÁNA nem ájultam el, OK volt. Mígnem egy "kedves" asszisztens szó szerint leordította a fejem, amikor látta, hogy remeg a kezem, hogy mit hisztizek, egy pici szúrás az egész, egy gyerek is kibírja, és majd jól összeesik a vénám és újra szúrhatja... Segített, tényleg! :D Utána évekig már a vérvétel előtt szinte rosszul voltam, de szerencsére normális asszisztenseket fogtam ki, úgyhogy lassan-lassan jobb lett.


Azt nem mondom, hogy teljesen elmúlt, én szoktam jelezni, hogy nem fogok elájulni, de tűfóbiám van, hadd támasszam meg a kezem, mert remeg, és nyilván NEM nézek oda, és akkor általában elkezdünk beszélgetni, és az segít. Szülés előtt állok, lombikoztam évekig, szóval azért ez is megedzett, nyilván, több vért vettek tőlem 3 év alatt mint előtte 30 év alatt. :(


Viszont nálam az ájulás ettől független, elájulni nem ájultam el azért, mert így parázok. Egyszer lettem rosszul, mert leesett a vércukrom, de akkor én voltam hülye, mert amúgy is késői időpontot kaptam, nem kora reggelit, fél11-ig nem ettem semmit, majd a vérvétel után ahelyett, hogy leültem volna és megettem volna a magammal vitt kaját, üdítőt stb. gyorsan felálltam és mentem a wc-be átönteni a vizeletet a kis pohárba, amit kaptam, na AKKOR éreztem, hogy ez így nem lesz jó, úgyhogy visszatántorogtam a vizsgálóba, hogy el fogok ájulni, lefektettek, felemelték a lábam és jobban is lettem gyorsan. Azóta figyelek arra, hogy a vérvétel után üljek a seggemen nyugodtan és toljam befelé a gyümölcsöt, péksütit, üdítőt, amit vittem.


Ha szólsz, hogy ájulós vagy, vagy félsz attól, hogy elájulsz, akkor fekve/félig fekve veszik le. Véradásnál 4-5 dl-t vesznek le, attól sem lesz semmi baja egy egészséges felnőttnek, vérvételnél jellemzően 10-30 ml-es fiolákba veszik, attól függ a mennyiség, hogy hányféle kell, de még a terhességi trimeszteri "nagy" vérvételeknél is "csak" 7-8 féle fiola volt kb.

ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én szeretem :)
ápr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!