Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megszűnhet a jövőben az...

Megszűnhet a jövőben az állami egészségügyi ellátás,vagy az mindig lesz?Ha döcögősen is,de mindig működni fog?

Figyelt kérdés
Ha bent maradunk az Unióba,ha nem,ha lesz világháború ha nem,ha kapunk támogatást Brüsszelből ha nem,ha kimegy az összes fiatal külföldre ha nem,az állami egészségügy nem fog összeomlani?Mindent ki fog bírni?

ápr. 26. 12:18
1 2
 1/12 anonim válasza:
30%
Te tiszta hülye vagy! Ha elvisznek katonának a harmadik világháborúba, nem lesz szüksi rá!
ápr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én állami ellátást veszek igénybe.Igaz néha fél évet is várok mire csinálnak egy vizsgálatot,de legalább nem hagyok ott több tízezer forintot egy magánrendelőben.
ápr. 26. 12:24
 3/12 anonim válasza:
80%

Figyi, ahhoz képest ameennyit egy átlag adófizető orvoshoz jár és amilyen az ellátás túl sok adót vonnak.


PlTőlem havi 150 ezret és évek óta nem voltam kórházban/vizsgálaton.


Ha ez a havi 150 ezer a zsebemben maradna sokkal jobban kijönnék ha néha magamnak kellene kifizwtni azt a keveset amit elhasználok.

ápr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És olyan is van hogy levonnak valakitől 150-et,valami baja lesz,példàul fáj a foga,és a 150-ből lett 200 mert magánba ment betömetni a fogát.Ha úgy vesszük,200 ezret fizet egy fogtömésért.
ápr. 26. 12:34
 5/12 anonim válasza:
0%
Senki nem fizet 200.000-et egy tömésért. Mondjuk komolyabb műtéteket már nem sokan tudnának kiperkálni.
ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Így van, és ha abban az évben csak egy fogtömést vettem igénybe, akkor majdnem 2 millió ftbe került egy fogtömés.


Miközben ha nem lenne állami egészségügy akkor 50 ezerbe kerülne és 1millió 950ezer a zsebemben maradna.


De mégha egy év alatt több egészségügyi ellátásra is szükségem lenne, 2 millió biztos elég lenne rá. Ha pedig a következő évben semmit nem vennék igénybe a 2 millióm a zsebemben maradna.


Így meg minden éven lenyúlnak 2 millióval, ha megyek orvoshoz,ha nem.



Ellenben akiknek van 3 gyerekük és a gyerekeket évi többször viszik orvoshoz,védőnőhöz,gyógytornára stb. azok adómentesek.

ápr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
VÓTMÁ.unalmas
ápr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Te is unalmas vagy, amúgy én ne találkoztam vele. Hülye, az tény, de nektek van időtök arra, hogy az összes kérdést átbogarásszátok és tudjátok az összeset évekre visszamenőleg?
ápr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen az állami ellátás már most is megszűnt, ami van az igazából abszolút nem sürgős esetekre van.


Fun az állami ellátás amikor olyan problémád van, hogy nem életbevágó. Hogy most az ekcémás kezed holnaptól kenegeted vagy november 3-tól, teljesen mindegy, az életed nem befolyásolja. Kellemetlen, sz.r, de ennyi.


Az viszont már nem annyira fun ha van egy térfoglalás a koponyádban, és 2 hét helyett 2025 márciusára kapsz időpontot MRI-re. Ahol azért nagyon nem mindegy, hogy 2 hét múlva fedezik fel, vagy 1 év múlva a daganatot...


Szóval tök jó, hogy nem hagysz ott több 10 ezer forintot egy vizsgálatért, de az pont olyan vizsgálat, hogy konkrétan mindegy hogy holnap vagy 3 hónap múlva végzik-e el. De sok olyan van, aminél a túlélési esélyeid, a kezelés hatékonysága rohadtul függ attól, hogy ma veszik észre vagy 1 év múlva.

ápr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

“ Az viszont már nem annyira fun ha van egy térfoglalás a koponyádban, és 2 hét helyett 2025 márciusára kapsz időpontot MRI-re. Ahol azért nagyon nem mindegy, hogy 2 hét múlva fedezik fel, vagy 1 év múlva a daganatot...”


Van egy ún. 14 napos szabály. Rosszindulatú daganat alapos gyanúja esetén 14 napon belül kötelesek elvégezni a vizsgálatot. És amúgy el is végzik. Szakorvos vagyok, rengetegszer kértem ez alapján képalkotót.


A kérdezőnek pedig: igen. Úgy valóban összeomlani, hogy egyáltalán nincs ellátás, sose fog, csak egyre szarabb és egyre elérhetetlenebb lesz.

ápr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!