Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nyitott lágyéksérv műtétem...

Carcass9 kérdése:

Nyitott lágyéksérv műtétem lesz (hálós beültetéssel) mire számítsak?

Figyelt kérdés
Június 6.-án műtenek (életemben először) s arra lennék kíváncsi, hogy mikor bemegyek a kórházba (magánklinika) onnantól kezdve hogyan tovább? Altatáskor tesznek ilyen csövet is a torkomba? Ébresztéskor fejfájás, hányás lehetséges vagy abszolút egyénfüggő? Orvosom szerint 40 perc a műtét, állítása szerint nem fog fájni a helye sem még utána sem, állítása szerint csak annyit fogok érezni az egészből, hogy 'ott történt valami' ! Mármint a műtét helyén.. ez igaz lenne?

máj. 18. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha jól csinálnak mindent akkor igen.
máj. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Magánklinikán nyitott műtét mikor ez már államiban is ritka ?

Laparoszkópos eljárással valóban a helye sem fog látszani,a gyógyulás is gyorsabb.Már alszol mikor a szádba tesznek valamit is .

Mikor felébresztenek,majd tolnak a kórterembe,még órákig vissza alszol.

máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 luldwig ***** válasza:

Nekem baloldali volt laparoszkópos 13 éve az kibírható volt . Most jobb oldali Ápr. 24. -én volt nyílt brutális fájdalmas volt. Ja és 1hétig 1m-es cső + vákuum tartájjal.

Minél többet mozogsz annál előbb gyógyul húzódni fog nagyon. Ne hagyd el magad az a lényeg.

máj. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Utolsótól kérdezném.. miért kellett a tartály?
máj. 23. 16:45
 5/8 A kérdező kommentje:
Nos, végül 11.-én kedden operáltak délután 6 órától és 8 óra felé lett vége. Sajnos a lágyéksérv mellett (ami egyébként Lichtenstein féle volt) egyidejűleg a vakbelem eltávolításra került így mondhatni 2 in 1 operáció volt. Előbb gerincbe kaptam 2 szurit ami végett deréktól lefelé semmit nem éreztem! Altatás egyáltalán nem volt (se maszk, semmi!), mindent hallottam, tudatomnál voltam. Egy bátorító injekciót kaptam még utána amitől mindenkire csak mosolyogtam amit hiába akartam nem tudtam abbahagyni :) Mit is mondjak, most péntek van és már felülök szépen lassan az ágyról és tudok járkálni szépen, ilyenkor nem is érzek semmit. Csak a lefekvés és felülés ami igen feszítő még. Érezni a hálónak a feszítését oldalra fekve ami erős, ilyen égési érzést is ad egyben! Eddig ezek a tapasztalatok. Gondoltam megosztom hátha valaki 'nyer' belőle valamit, főleg ha mostanában fogják operálni..
tegnap 12:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Nah király akkor jobbulást! 🤗 Egyébként ilyenkor miért nem lehet altatni?
tegnap 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Őszintén szólva fogalmam nincs, nekem annyit mondott az altató orvos, hogy nem akarják, hogy egy géptől függjek, s így biztosabbnak érzik a dolgot! Semmilyen gyógyszerérzékenységem nincs, nem vagyok allergiás semmire stb. tehát amiket kérdezett operáció előtt, minden jó volt az ő számukra úgymond. És ennyi lényegében. Én sem értettem az egészet de nem igen kérdezősködtem, csak túl akartam lenni rajta :)
tegnap 17:36
 8/8 anonim válasza:
Neked hogy állapították meg hogy lágyéksérv? Mert nekem van 1 pukli évek óta az egyik oldalon és időnként nagyon fáj, nehéz a járás is. Voltam többször ultrahangon és azt mondták nem sérv. Nem értem mi ez és így élem az életem...
ma 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!