Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Második napja kéz zsibbadás,...

Második napja kéz zsibbadás, rosszat jelethet ?

Figyelt kérdés

1 hete voltam reumatológián ismeretlen eredetű izületi fájdalomm, és könyök fájdalommal, tenisz/golf könyök szerű tünetekkel.


Kedden voltam vérvételen, és aznap éjszaka felkeltem hogy zsibbad a kezem kicsit, és a gyűrűs/kisujjam. Másnap reggel csak az ujjaim zsibbadtak, ma reggeltől már az egész kezem. Használni tudom, gépelni nehezebben, elég ijesztő.


Ezzel el kellene menjek sürgősségire ? Tudnak kezdeni vele valamit ?


Vérnyomás gyógyszert is szedek, vérnyomásom nem volt nagyon magas, habár az átlagosnál kicsit emelkedettebb volt (ideges is voltam és front is volt) egyszer délután (145/80) de éjszakára már lement, és ma se volt magas, fejem se fáj már (migrénes vagyok).


máj. 18. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Hívd fel a 112-t és mondd el, hogy mi van, ha aggódsz. Megmondják, hogy mi a teendő.
máj. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fel ne hívd a 112-t, sürgősségiről is kidobnak. Ezek nem azért vannak, hogy ne kelljen házi orvoshoz menned.

Ha régóta rossz a tartásod, akkor gerincsérv. Ezzel, ne zaklasd az orvosokat, mert úgyse segítenek.

Helyetted senki nem tornázik.

Ha nem ez, akkor csak elfeküdted. Hipochonder vagy.

máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ezek nem azért vannak, hogy ne kelljen házi orvoshoz menned."

Hanem azért, hogy ilyenkor, amikor hétvége van, ráadásul hosszú hétvége, legyen kihez fordulni, ha valakinek valami egészségügyi problémája van.


Kérdező, ha aggódnék, én a 112-nek hinném el, hogy nincs miért, nem egy no name gyk-s hozzászólónak...

máj. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az csak sürgősségre van. Ha indokolatlanul hívod a 112-t az bűncselekmény.

És nem arra van, ha esetleg sürgősség van.

Ez sürgős esetre van fenntartva. Buták.

3-as te is anonim vagy, vágod??????????????????? Te buta

máj. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Az csak sürgősségre van."

Nem egy laikus dolga megítélni, hogy mi sürgősség meg mi nem, hanem pont a 112-é, ahol szakemberek veszik fel a telefont, és tudják, hogy mit kell kérdezniük, hogy egyértelmű legyen, hogy épp stroke-ot készül-e kapni az illető, vagy valami másról lehet-e szó.

máj. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Milyen esetekben hívhatjuk a segélyhívót mentőellátás céljából?

...

ha erős fájdalom, vagy más riasztó panasz, illetve tünet észlelhető (pl. ... végtagbénulás, stb.)"

[link]

máj. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor jó, mert nem írta a végtag bénulást.

Gyakorlatilag ugyanaz a tünet, mint tegnap. Ha tegnap nem volt életveszélyes, ma sem.

Ezt a reumatológus is sejthette, hogy kézrátétellel nem gyógyítja meg.


Ezekkel a tünetekkel az összes nyugger naponta hívhatná a 112-t.

Az 1 millió hívás naponta.

A 112 vészhelyzet esetére van. Nem arra, hogy a bentlévő orvosok üres időben veled foglalkozzanak ...

Az életveszélyes esetek elől veszitek el az orvost.

Felelőtlen gyilkosok ...

máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!