Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Le kell vetni, vagy nem kell...

Le kell vetni, vagy nem kell keverni tüdőszűrő vizsgálatkor a pólót?

Figyelt kérdés

Több munkatársam megdöbbenten mesélte, hogy nekik a munka alkalmassági tüdőszűrő vizsgálat során, nem kellett levetniük a pólót. Mi több a vizsgálatot készítő hölgy rájuk is förmedt, hogy nehogy levegyék, mehetnek.


Számomra is meglepő mert régen ilyen nem volt: fémet, mindent kivettek a zsebemből, nyakláncot is leszedették, vagy tartsa a szájában. Odaállitottak, mélylevegő benntart stb stb..


Értem én hogy sugár meg áthatol mindenen de hogy már a pólót se vetetik le.ennyit fejlődött a világ? Ólom szoknyát se adtak


máj. 21. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Gondolom addig nyápicogott egy csomó maiasan maias mai ember a jogaival megy a személyiségi faszakodásokkal, hogy már nem merik levvetetni.
máj. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bevallom, erre nem is gondoltam mint válasz. De nagyon korrekt, és logikus. Megy a kéz
máj. 21. 16:06
 3/8 Duke81 ***** válasza:
54%

Úgy tudom a polót nem keverik hanem lerázzák az emberről! :D

Am le kéne venni és ólomszoknya is erősen ajánlott lenne. Radont lőnek át a szervezeteden, ezt semmilyen módon nem tudják megkerülni.

máj. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Télen voltam tüdőszűrőn tüdőgyulladás miatt. Levetkőztettek és ólomszoknya is volt.

Alkalmasságin gondolom csak letolják őket futószalagon, hogy a papírt pipálni lehessen, nem az a cél, hogy találjanak is valamit.

máj. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon helyes, hogy nem kellett levetni. Amúgy nemrég volt szó róla, hogy a modern gépeknél már nem kell levetni a trikót, melltartót (ha nincs benne fém merevítés).

Abszolút pozitív változás!

máj. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
Nekem le kellett venni ősszel, gondolom ez ilyen helyfüggő dolog lehet. Viszont az ólomszoknya meglepett, 18 éve járok 1-2 évente tüdőszűrőre de sosem kaptam ilyesmit.
máj. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6

Jelezhetted volna, hogy nem szeretnéd levenni, és tiszteletben kell tartaniuk a kérésed.

máj. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

#3: Radont senki sem lő át röntgennél senki szervezetén, sőt máshol sem.

#4: Elég helytelen tüdőgyulladásnál tüdőszűrést kérni, főleg ha nem 2 irányú, na ott pont le kellene venni mindent.

Ami a levetkőzést illeti: Nőknél vékony pólót, esetleg sportmelltartót, ha nincs rajta vastag varrás, strasszkő, egyéb minta, díszítés, akkor nem vetetünk le, de szabály szerint mindent le kell vetetni, ergo ha ez megtörténik, senki sem tehet panaszt érte. Pont, hogy a modern gépeknél meglátszik egy ruha gyűrődése, ami egy nyílirányú röntgennél nem mindig észrevehető, de oldalnál ha az is kell, akkor igen. Persze nem kötelezhetünk erre senkit, de akkor számolni kell esetleges kockázatokkal, ha látnak valamit, akkor hívják vissza az illetőt, illetve kérnek CT-t, plusz röntgen sugár, plusz ismétlésnél már semmi nem lehet rajta. Ólomkötény megint kérdés, egyrészt van ahol nincs, van ahol nem foglalkoznak vele, stb., de a mellkas röntgen keménysugárral készül, tehát nem annyira káros a hatása, mint pl. egy medence röntgennek.

máj. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!