Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megfog haragudni az orvos?

Megfog haragudni az orvos?

Figyelt kérdés
Nemsokára műteni fognak és a szüleimnek nincs pénze hálapénzt adni az orvosnak.Ez nagy probléma ?Az orvos meg fog haragudni ?
2010. okt. 30. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem hiszem. Én sem szoktam adni, mégis rendesen bántak velem. Volt, hogy édesanyám adott egy csomó pénzt zsebbe, mégis rongyként bántak vele... Orvostól függ.
2010. okt. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Orvostól függ. Azért azt ne feledjük el, hogy vannak olyanok is akik el se veszik.

Nyugi, ha SZTK alapon műtenek, akkor annak az ára már ki van fizetve, illetve ki lsz fizetve. Én se szoktam adni pénzt orvosnak, úgy látom, hogy munkájából adódó kötelességét teljesíti. Ő ezért kapja a fizetését.

Gondolj bele, ha elmész a postára egy csekket feladni, ott se adsz a pénztárosnak pénzt.

2010. okt. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Ha orvosnak adsz, akkor kell az altatonak, novernek, kave kihordonak, korhaz portasnak stb, stb. Hol van vege ennek a "halapenz" adasanak? A doki boven keres penzt, nincs szuksege a halapenzre. Es aki nem tud annyi, az forduljon fel? Ha szuleid megtudjak engedni, es akarjak, egy uveg ital is mutet vegen megteszi.
2010. okt. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ! azért tettem fel a kérdést,mert az osztálytársaim mindig mondták,hogy ők mindig több tízezret szoktak adni.mert ez a szokás.köszönöm szépen mindenkinek :)
2010. okt. 30. 11:11
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha nincs pénz, akkor természetesen ne adjatok. Némelyik orvos elvárja, de elvileg akkor is ugyanazt az ellátást kell megkapjad.
2010. okt. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

11:16-os jól írja. Magyar állampolgárként jogosult vagy eü. ellátásra. A hálapénz intézménye pedig a kommunizmusból maradt ránk. Adása nem kötelező, mindenki belátása ill. pénztárcája szerint tesz. Egyébként pedig az ellátás előtt elfogadott pénz már felveti a jogosulatlan előny szerzését. Így előre el sem lehetne fogadni. Szóval, nem kell ídegeskedni emiatt, az orvos az ellátásban nem tehet különbséget.



"A doki boven keres penzt, nincs szuksege a halapenzre."


Ehhez hozzáfűznivalóm, hogy az orvos nem keres bőven. Tessék megnézni a közalkalmazotti bértáblát. Aki jól él, az magánrendelésből, ill. hálapénzből teszi (és persze nem 30-40 évesen). Egy fiatal orvos 100 ezer körül kap. És egy orvos munkája talán felelősségteljesebb , mint pl. egy péké vagy egy szobafestőé. Ha a beteg meghal, nem lehet "átfesteni, vagy újrasütni". És a kapitalizmusban a mérce a pénz. Tehát az orvosok Magyarországon jelentősen alulbérezettek.

És a vezetés lesz*rja. Nekem nem lesz gond, ha magyar helyett német állampolgárt gyógyítok. Az orvos a gyógyításra esküszik, állampolgárságtól függetlenül.



végzős orvostanhallgató

2010. okt. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Így van, sokmindenre vagy jogosult a törvény szerint. De sajnos manapság a piszkos anyagiak sokat tesznek a latba. De természetesen nem minden esetben. Van olyan orvos, aki elvárja. De szerintem ez már látszik az előzetes találkozás alkalmával. A sebészet, ortopédia és fül-orr-gégészet azok a területek szerintem, amikben a legjobban "elvárt" a hálapénz. De természetesen a fent említett területeken is ismerek olyan orvost, akik NEM szokták elfogadni. A fiatalabb, lelkes orvosok, akik még nem felejtették el, hogy mit tanultak szakmai etikából és hivatásuknak tekintik a gyógyítást (tehát nem csak azért lettek orvosok, mert anya és apa is az és "muszáj volt", na ők nem szokták elfogadni.

Szerintem ez a helyzet.

NE adj hálapénzt, pláne, ha nem vagytok olyan helyzetben.

(eü. dolg)

2010. okt. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

Nem olvastam végig csak az első pár hozzászólást.... nem is a kérdésre reagálnék hanem a többi hülyére.

És mielőtt köpködtök elmondanám hogy NEM vagyok orvos!!!

"...hogy munkájából adódó kötelességét teljesíti. Ő ezért kapja a fizetését"


Milyen fizetését mi???Miről beszélsz???

Egy kezdő orvos FELkerekítve keres százezret,egy SZAKORVOS pedig 120ezret.EZ NEKED FIZETÉS BARÁTOM????

Ez nem fizetés,ez szégyen!!!

És akkor még sírtok hogy a magyar orvosok elvándorolnak...

Aki szegény meg itt marad az meg ugráljon körbe titeket mi?Ugy hogy kb 3 helyen kell dolgoznia hogy a számláit be tudja fizetni...


Furcsa népek vagytok ti komolyan....


Egy nővér meg 80 ezret keres.Ezért a pénzért fürdet meg kb 30-50 beteget minden hajnalban és ugrál a többi 20 körül is...


Hogy hivatás meg ez a kötelessége?Ne legyél már nevetséges.

Bármilyen furcsa ŐK is emberek,nekik is szükségük van pihenésre és arra hogy egyenek mert

nem fotoszintetizálnak..stb...

Ők amikor ezt a hivatást választották,akkor magát a hivatást választották és nem pedig az állandó nélkülözést és éhezést barátom.Mert ez a nagy magyar helyzet.

De gondolom TE nem ebben a szektorban dolgozol.

A postás és a doktor között párhuzamot vonni pedig elég..hmmm... gyerekes és buta dolog.

2010. nov. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én szüleim utóbb mesélték el, hogy tavaly a körülmetélésért adtak hálapénzt a dokinak.

Egy éve azt látom, hogy egyre jobban fáj, az orgazmus is gázos, feszül is, ronda is, ki is száradt, elég lett volna kevesebbet levágni....


tudom, hogy nem tudok az orvos ellen semmit tenni, védi őt minden és mindenki


De vajon a hálapénzt visszakérhetnénk? Nem komolyan gondolom, csak elmerengtem ezen


SOha nem adnék egyik sarlatánnak se egy vasat se, ezt egy életre eldöntöttem, szerintem ti se adjatok egyiknek se!!!

Csak, amiről számla van és semmi egyebet!!!!!!!!

2010. nov. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Körülmetéléléléléééééés?

Te honnan írsz?

2010. nov. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!