Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mitől jön le a köröm a nagyláb...

Mitől jön le a köröm a nagylábujjamról?

Figyelt kérdés
Egy hónapja arra keltem fel éjjel hogy mind a két nagylábujjamon fáj a köröm, mintha tépnék le. Nagyon fájt. nem tudtam mitől lehet, rá egy hétre épp lakkozni akartam a körmöm, és az előzőt lemosni, és akkor vettem észre hogy tiszta lila. Tegnap előtt meg észrevettem hogy mind a kettő lábujjamon elvan válva a köröm már félig, és néha eléggé fáj. Ez mitől lehet? Körömgomba lenne? Vagy más?
2010. nov. 2. 06:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet körömgomba, de rossz cipő is okozhatja. Mindenképp menj vele orvoshoz és vegyél normális cipőt. Lehetőség szerint ne lakkozd a körmeid, mert az is árt(hat).
2010. nov. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A cipővel nincs semmi baj, mert nem műbőr cipő és nem is szorit és nem is nyomja a lábujjam. Lakkozva volt egy ideig. De ha meg körömgomba akkor csunyábbnak kellenne lennie. Nézegettem képeket körömgombáról és az enyém nem olyan csunya. Szóval ha ránéz az ember nem látja hogy körömgomba. És mindkettő ujjam?
2010. nov. 3. 06:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem minden körömgomba olyan ronda, mint a képeken. Tényleg el kellene menned bőrgyógyászatra, ott megnézik, hogy gombás-e, vagy vitaminhiány, esetleg valami más okozhatja. Ez a körömlemez már mindenképpen leesik és majd új nő helyette, ezért is fontos, hogy bármitől is vált ez le, az már egészségesen nőjön.
2010. nov. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én mindentől irtozom ami sebes, nagyon csunya lesz ha leesik? már most irtozom tőle.
2010. nov. 4. 11:32
 5/5 A kérdező kommentje:
Na végre rávettem magam és elmentem időpontot kérni a bőrgyógyászatra. Kaptam is időpontot egy hónap múlva kell mennem.
2010. nov. 11. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!