Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pajzsmirigy megnagyobbodásnál...

Pajzsmirigy megnagyobbodásnál a vérvétel során nézik a vér CO szint tartalmát?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen járok (14 éve) kontrollra, nálam ezt nem nézték sose.
2010. nov. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy új kérdést illene neki indítani, de mindegy. És általában hány fiolával vesznek vért? Illetve van még más vizsgálat vagy csak vérvételre fognak küldeni a pajzsmirigy megnagyobbodásommal?
2010. nov. 7. 20:28
 3/7 anonim ***** válasza:

-UH (ultrahang),

-biopszia,

-szcintigráfia,

-vér-(van, hogy 4, van, hogy csak két kémcsővel),

-vizeletvizsgálat.


Persze ezek gyakoriságát, vagy, hogy éppen melyiket alkalmazzák, azt az orvos dönti el. (UH és vérvétel a leggyakoribb, de nálam pl. ez is csak félévente.) Persze mindez a konkrét személytől és a betegségétő függ!

2010. nov. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálam vérvétel, vizelet és pajzsmirigy UH volt. A fentebb említett invazív beavatkozásokat ezek alapján kérhetik, de nem fognak egyből szurkálni meg kontrasztanyagot itatni.

Nem néznek CO szintet (azt vérgázgép nézi intenzív osztályon fulladó, vagy gépi lélegeztetett betegeknél). Kb 3 kémcsőnyi vér, de pontosan nem tudhatom mi van a kérőlapon.

2010. nov. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vok. Bocs, elnéztem azt a részt, hogy CO-t írtál, nem CO2-t. Nos, ezt sem nézik rutinszerűen, csak ha gyanú van... Vagy nem értem pontosan mire gondoltál. (CO=szén-monoxid, CO2= szén-dioxid). Na de mindegy, egyiket se nézik.
2010. nov. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
cigi,mi?
2010. nov. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nekem is pajzsmirigy megnagyobbodásom volt 2 fiola vért vettek aztán megállapították h kutya bajom...
2010. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!