Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Oltást kaptam a doki mondta...

Oltást kaptam a doki mondta hogy a mellékhatás a hőemelkedés mivel tudnám enyhíteni a hőemelkedésemet?

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
A hőemelkedést nem kell enyhíteni. Ha nagyon akorod, menny zuhanyozz le.
2010. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
gondolom hideg vízzel !?
2010. nov. 13. 18:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem.Ugyan olyan höfokúval, mit máskor zuhanyzol, fürdessz.Azt kell fokozatosan lehűteni, különben tüdőgyulladást kapsz.

Lázat csillapítani csak 38 fok fölött kell.

Addig nem!

Mennyi a hőemelkedésed?

2010. nov. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
borogatást tegyél a homlokodra vagy vegyél be egy fél lázcsillapítót <de ez nem fontos csak ha nagyon magasra menne fel)
2010. nov. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
37 fokos
2010. nov. 13. 19:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Áááá azzal ne tégy semmit sem.Be ne vegyél lázcsillapítót! Attól csak generálnád a későbbi lázat.
2010. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van, akinek egész életében 37 fok a testhőmérséklete. Nem véletlen, hogy a piros vonal ott van a hőmérőkön, ahol... alatta nincs gond.

37 fokkal nem szabad kezdeni semmit.


De ha bármikor fölmegy a lázad - persze most nem oltás utáni állapotra gondolok - akkor a szervezet küzd valami ellen, nem jó, ha meggátolod a szervezetedet abban, hogy a hővel kicsináljon kórokozókat.

Az persze normális, hogyha valakinak tartósan van nagy láza, akkor azt már tényleg csillapítani kell, mert rombolja az agyat pl.

De 37 fok még egy napig se okoz semmi problémát. Ne aggódj emiatt.

2010. nov. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia hán éves vagy és milyen oltást kaptál fiu/lány?
2010. nov. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok , szamár köhögés meg ilyesmik ellen kaptam 13 éves vok
2010. nov. 30. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!