Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A barátom drogozik. Mit...

A barátom drogozik. Mit tehetnék, hogy egy kicsit segítsek neki ez ellen?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok a barátom most januárban lesz 19. 2hónapja drogozik és egy rosszabb a helyzet. Szeptember vége fele kiutaztam Franciába és akkor kezdődött az egész. Nem monda el, hogy mi nyomja belül. Valami nagyon nagy trauma érte azt tudom, de nem mondta el mi a baj. El ment egy goa partyba és akkor szívott előszőr katit. Azóta hetente eljár bulizni. Számomra ezen a héten derült ki, hogy nagyon komoly a helyzet. Megbeszéltük, és megígérte magának (NEM NEKEM), hogy nem megy bulizni... nem bírta ezt betartani. Visszahallottam egy lánytól aki jó barátja, hogy annyit tol a bulikban aminek a felétől is már a lány belehalna. Attól tartok, hogy nem csak katizik. Nagyon félek, hogy az utcára kerül, mert intézetben lakik, iskolába se jár már. Eltünk 4 napja. Ki van kapcsolva. Nem keres, nem is találkoztunk ezen a héten. Úgy volt, hogy pénteken elmegyünk színházba, nem jött. Nagyon ki voltam borulva ezért elmentünk westendbe pár barátommal kicsit beszélgetni. És este velem szembe jött barátom bedrogozva. Sose láttam még ilyennek. Probáltam vele beszélni. Kérdeztem, hogy neki jó-e ez az állapot, azt mondta h "igen nagyon jó". Nem akarja abbahagyni ezért én tehetetlen vagyok. Nagyon ki vagyok készülve már idegileg, mert nagyon kár lenne érte. Rettentő nagy szíve van és nagyon szerethető. És még nagyon fiatal. Láttam, hogy milyen társaságba jár. Undorítóak. Ráadásul idősebbek és kiforgatják minden pénzéből. És a legrosszabb, hogy nagyon sok arra utaló jel van, hogy skizofrén lett. Sajnos nagyon össze vagyok zavarodva, és én nagyon szeretem őt. Már majdnem másfél éve együtt vagyunk. Fogalmam sincs, hogy mit tudnék tenni, hogy végre leálljon :( Nem szeretném elveszíteni :'( kérlek titeket ha tudtok tanácsot adni mondjátok. Köszönöm.
2010. nov. 21. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki,hogy vagy leáll,vagy elhagyod.

De ezt akkor mondd neki mikor "józan",hátha észhez tér.

2010. nov. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondold át, hogy biztosan őt akarod e! Ha igen akkor próbáld meg kiszakítanni abból a környezetből akiktől drogot szerezhet, és azokról a helyekről ahol használja. Minél több olyan elterelő programot találj ki ahol ki tud kapcsolódni, és nem gondol arra a problémára ami miatt droghoz nyúl. 2 hónap elég idő a rászokáshoz, de itt még nincs semmi veszve egészségileg, ha van akaratereje akkor ki tud jönni ebből. Intézetisként nehezebb, de ne hagyd, hogy belemásszon jobban, ha nem lesz pénze kénytelen lesz szerezni és akkor már nemcsak a drog miatt félhetsz. Úgyhogy próbálj meg segíteni ha szereted, akár kérd ki szakember tanácsát, kísérd el orvoshoz. Még az elején tart ki tud jönni. Később csak bonyolodik, egyre több "olyan" ismerőse lesz...és akkor még te is kevés leszel a meggyőzésére a haverok ellen a te szavad semmi sem lesz. ÉS ha nem siekrül se dokival, se neked, se sehogy lehozni őt, akkor ajánlom, hogy szakíts meg vele minden kapcsolatod, mert csak te fogsz szenvedni. Keményen.
2010. dec. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 nyugi,csak én vagyok válasza:
igen, beszélj szaskemberrel erről és igyekezz minél több időt vele tölteni, foglald le valamivel.
2010. dec. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
elsősorban milyen drogot használ? másodszor ha nem szintetikus akkor csak rajta múlik mert akkor nem függő! ha szintetikus akkor te nem segithetsz rajta (saját tapasztalat)
2010. dec. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mégcsak most olvastam hogy katiról van szó :D azsem okoz fizikai függőséget csak pszihésen! ha fontos vagy neki akkor könnyedén abbatudja hagyni!
2010. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát.. most már nem katizik... speed, meg zöld "már csak"... sikerült leállnia.. vagyis folyamatban, nagyon boldog vagyok mert nagyon sokat változott mióta tudja hol a határ :) köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 1. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!