Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Árulja már el valaki, hogy...

Árulja már el valaki, hogy egy kórházi dolgozó hogy keverheti össze a formalint egy béltisztító folyadékkal (vagy bármi mással! )?

Figyelt kérdés
[link]
2010. nov. 25. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ez jó kérdés. Én formalinoztam a kezem egy időben, és annyira jellegzetes a szaga, hogy nem tudom elképzelni, hogy lehet azt bármi mással összekeverni...
2010. nov. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozik és hibázik. Vannak olyan munkakörök, ahol a hiba végzetes lehet. (kórházi dolgozó, buszsofőr, stb.) Egy bolti eladónál sokkal kisebb egy végzetes hiba elkövetésének az esélye.

Üdv, HajDoktor

2010. nov. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki felcseréli a két üveg cimkéjét, meg/vagy rossz helyre rakja, akkor elöfordulhat.

Nem hiszen ugyanis, hogy minden egyes alkalommal meg kellene a kórházi személyzetnek kostolni a betegnek adandó szereket.


Persze nem azt mondom, hogy ez normális dolog, de nem feltétlen az ápolónö a hibás, lehet másvalaki hanyagsága is.

2010. nov. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

De hogy keveredhet ez a két termék?????????????????????

Persze,mindenki hibázik,de mostanában egyre több ilyen és ehhez hasonló(akár életekbe kerülő)hibát hallani eü intézményekből.Kiégtek,vagy mi van?

2010. nov. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bénabéla11 ***** válasza:
100%

sztem ugy keverheti össze ahogy az autószerelőhöz is vissza kell vinni a kocsit mert elbaszott valamit rajta...ez van...mindenkinek van hiba%-a...ők is meberek...

nincs több hiba mint régebben csak a szaros média sokkal inkább előtérbe hozza ezeket...

mindenki lehet fáradt is...te talán soha nem hibáztál?

ugy keverheti össze, hogy mondjuk a csomagolásuk lehet hasonló...mert nyilván nem ő mérte ki és tette palackba...

2010. nov. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk a mai viszonyok között azt nem csodálnám, ha kiégtek volna. De pl. én a munkám során (nem múlnak rajta emberéletek, de a pénztárcám tartalma igen) 60x megvizsgálom amit kiadok a kezeim közül.

Gondolom a fenti helyzetben nyilván az is hibázott, aki a helyére rakta a formalinos üveget, de ráadásul még az is aki felcímkézte. Kicsit sok ez már együtt...

2010. nov. 25. 11:39
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem vagyok rosszindulatú,és megértem,ha olykor téved az ember.De csak a múlt héten három különböző embertől hallottam olyan dolgokat(mulasztás,gyógyszer összecserélése,műhiba stb)hogy ezeket nehéz ilyen jóindulattal szemlélni.A gyógyítás az egyik legszebb munka,annak kellene lennie,de ilyen(és ennyi)rémtörténetek után én nem is tudom,mit higgyek...
2010. nov. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: emberek. Nem robotok, emberek. Akármilyen hihetetlen, ő is hibázik. Persze nyilván nagyobb következményei vannak, mint ha egy bolti eladó rosszul ad vissza.

De ennyi erővel én is megkérdezhetem, hogy hogy lehet rosszul visszaadni?..


Lehet, hogy vkinek van ideje 60x átnézni, hogy mit ad ki a kezéből. De egy kórházban általában nincs.

Az egészségügyi dolgozók túl vannak hajszolva és nincsenek megfizetve.

Ha normális beosztásuk lenne, nem kellene összevissza túlórázni meg 12 órákat dolgozniuk olyan fizetésért, ami kb szarra sem elég, talán jobban oda tudnának figyelni.


Amíg a fizetésben és a megbecsülésben nincs semmi javulás, addig nem is fog javulni a helyzet.

2010. nov. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%

Erre én is kíváncsi lennék, mert erre nem igazán van mentség. A formalin olyan jellegzetesen büdös, hogy nem igazán lehet mással összekeverni. Ráadásul csupán a gőzétől elkezd bőgni az ember annyira irritálja a szemet, nem hiszem el, hogy ez nem tűnt fel neki, amikor kiöntötte a kancsóba.

Habár valószínüleg fiatal nővér volt, aki még nem találkozott ezzel a szerrel.

2010. nov. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Emberből van. Persze, hogy a kórházban törekedni kell arra, hogy ilyen ne történhessen meg, de ha már 48 órája fenn vagy, és rohangálsz egyik betegtől a másikig, simán elnézhetsz két hasonló üvegben lévő vegyszert. Én orvosis vagyok, de volt alkalmam belelátni a gyakorlatokon a kórházi életbe. Az orvosok helyzete is elkeserítő, de a nővéreké embertelen. Rengeteg túlóra, nagyon kevés pénzért, és egyszerűen nincs idő pihenni... A média is inkább arra megy mostanában, hogy az egészségügy ellen hangolja a közvéleményt. Felkapnak egy-egy ilyen balesetet, így az emberek csak erre emlékeznek, a több millió megmen5tett életre nem. Persze, hogy viselje a következményeket a hibázó nővér, de egy egy ilyen esetből ne általánosítsunk az egész egészségügyre...
2010. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!