Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A fizioterápia és a fizikoterá...

A fizioterápia és a fizikoterápia ugyanaz?

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem.
2010. dec. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
A fizikoterápia része a fizioterápiának.
2010. dec. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fizikoterápia görög eredetű szó, úgy értelmezhető, mint a "természet erejének felhasználásával végzett gyógyítás". Komplex fizikoterápián azt értjük, mikor a betegnek a betegségét, állapotát figyelembevéve egy fizikoterápiás programot állítunk össze. A mozgásszervi panaszokban alkalmazott fizikoterápia célja a különböző okok miatt kialakult fájdalom csökkentése, illetve az izmok erősítése, az izületek mozgáskörének bővítése, a kontraktúrák oldása. Fizikoterápiás kezelések közé tartozik a nyugalomba helyezés, melyet például egy-egy izület gyulladása esetén alkalmazhatunk. Az ilyen kezelési módot igénylő kórképekben hatásos a hideg vizes borogatás, jegelés. Otthon is alkalmazható eljárások a különféle pakolások, így pl. a ritex, antiphlogistin, iszappakolás. A kezelések közé tartozik még az elektroterápia, mely során különböző frekvenciájú áramokat alkalmazunk gyógykezelésre


A fizioterápia a természeti energiákat használja fel gyógyításra (nem tévesztendő össze a fizikoterápiával, amin a köznyelv a villanykezeléseket érti).


Magában foglalja a mechanoterápiát (gyógytorna, masszázs), elektroterápiát (villanykezelés), hidro- és balneoterápiát (előbbi egyszerű csapvízzel, utóbbi ún. gyógyvízzel történik), diétát, helioterápiát (napfürdőzés), pszichoterápiát (lelki kezelés) is többek között. A kezeléseket (járó- vagy fekvőbetegként) csak sorozatban, kúraszerűen szabad végezni, általában 8-10 alkalommal kezelési fajtánként, és csak fizioterápiás szakorvos írhatja ki.


Rendszerint ún. komplex kezelést végzünk, azaz többféle kezelést adunk egy időben, mert így a hatás sokkal kedvezőbb. A kúrát legfeljebb csak egyszer lehet megismételni ugyanazon évben 6 hónapos szünet után.


A fizioterápiának is megvan a megfelelő javallata arra, hogy melyik betegségben melyik kezelés adható. De jól ismertek azok az állapotok, amikor tilos ezen kezeléseket végezni: láz, terhesség, szívelégtelenség, daganatos betegségek, tbc és egyéb speciális állapotok.

2010. dec. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom, honnan másoltad ezt a szöveget (a forrás minden esetben irányadó), de még önmagának is ellentmond. Részigazságokat kever össze marhaságokkal.
2010. dec. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tanultam,és nem tudom,hogy mit tartasz marhaságnak benne???

A fizioterápia,és a fizikoterápia nem ugyanaz!!!

2010. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem ugyanaz, ezt már egyszer leírtam fentebb. De attól ez a szöveg még ellentmond önmagának, és marhaság. Olvasd csak el alaposabban.
2010. dec. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fizioterápia és a fizikoterápia a gyógyítás folyamatában szervesen összetartoznak.

A fizioterápia a görög "füzosz" = természet szóból ered.

A nevéből adódóan a természet "energiáit "felhasználó gyógykezelést jelent.

pl: nap, levegő, víz és a klíma , a melegnek és a hidegnek az emberi testre gyakorolt hatását,

Miután a természet energiáit használja fel , a fizioterápia egyidős az emberiséggel.

Persze az ősember pl. még nem tudatosan használta gyógyítás céljára, de érezte jó hatását.

A tudományok fejlődésével az évszázadok alatt ,egyre inkább tudatosan, korszerű eszközök bevonásával állnak a természet "csodái" a gyógyítás szolgálatába.

A 19-20 sz.-ban már az orvostudomány különálló ágaként jelent meg.

Az emberi szervezet minden területére kiterjedő gyógyulási lehetőséggel bír.

Millió példát lehetne sorolni, de én csak egyet-kettőt említenék: pl. a sóbarlangok az asztma-tüdő, a gyógyvizek mozgásszervi, nőgyógyászati, a fényterápia bőrbetegségek,...stb.

Mozgásszervi betegségeknél nagy szerepet játszik a fájdalom-csillapításban.

Sok esetben a gyógyszeres kezelés kiegészítéseként játszik rendkívül fontos szerepet.


A fizioterápia tehát a természet összes energiáját felhasználja,ezért szélesebb fogalmat takar mint a fizikoterápia, amely csupán a fizikai energiák felhasználását jelenti.


Tehát a fizikoterápia szűkebb fogalom, mint a fizioterápia. Ugyanakkor a fizioterápia magában foglalja a fizikoterápiát is.


A gyógyászatban ezeket a gyógymódokat jellegük szerint felosztották, csoportosították, így került meghatározásra mi tartozik a fizio..és mi a fizikoterápia csoportjába.

Átfedések természetesen adódhatnak a két csoport között.


Fizioterápia


balneoterápia ( termálviz )

klímaterápia

inhaláció

diéta


Fizikoterápia


elektroterápia

fototerápia

hidroterápia

termoterápia

mechanoterápia


Innen is látszik , hogy vannak átfedések...


Szerintem már túlírtam a lényeget


A fizioterápia tehát a természet összes energiáját felhasználja,ezért szélesebb fogalmat takar mint a fizikoterápia, amely csupán a fizikai energiák felhasználását jelenti.


TEHÁT A LÉNYEG: A FIZIOTERÁPIA A TERMÉSZET ÖSSZES ENERGIÁJÁT FELHASZNÁLJA, MÍG A FIZIKOTERÁPIA CSUPÁN A FIZIKAI ENERGIÁKAT HASZNOSÍTJA.


REMÉLEM HOGY ILYEN FORMÁBA MÁR ELFOGADOD A VÁLASZT!!!!

2010. dec. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!