Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha bejelentett munkanélküli...

Ha bejelentett munkanélküli vagyok, akkor a munkaügyi hivatal fizeti a TB-met?

Figyelt kérdés
Tavasz óta próbálok elhelyezkedni,sajnos kevés sikerrel,a munkaügyhöz nemrég jelentkeztem be. A tb-t eddig én fizettem saját magamnak,igaz,hogy ezek után már nem kell,mert ők állják?A válaszokat előre is köszönöm szépen
2010. dec. 9. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez attól függ, hogy kapsz-e valamilyen támogatást (álláskeresési járadék, rendelkezésre állási támogatást stb.), mert akkor annak a folyósításának az idejére vonják a tb-t is, tehát rendezve vagy. Ha csak simán regisztráltattad magadat, mint munkanélküli, de nem voltál jogosult támogatásra, akkor nincs fizetve a tb-d sem, hiszen, akkor nincs miből vonnia a munakügyi hivatalnak. Szóval minden attól függ, ha kapsz valamilyen ellátást, akko vonják utánad a tb-t, is, ha csak regisztráltált, de nem kapsz semmit, akkor nem vonnak tb-t, Neked kell továbbra is fizetni.

2010. dec. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egy évig voltam úgy regisztrált munkanélküli, hogy nem kaptam semmiféle támogatást, mégsem volt semmi problémám orvosnál a TB-vel. Szerintem a munkaügyi központ regisztráltaknak mindenképpen fizeti.
2010. dec. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg magad után kell fizetned.
2010. dec. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha nem kapsz semmilyen pénzellátást, akkor magad után kell fizetned a TB-t.
2010. dec. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha nem állapítottak meg álláskeresési járadékot és segélyt sem, valamint nem kapsz képzési támogatást, akkor sajnos neked kell fizetned magad után a TB-t. A polgármesteri hivatal szociális osztálya tud segíteni. Vigyél egy hatósági bizonyítványt (a TB hozzájárulás megállapításához) a munkaügyi kirendeltségről, hogy nyilvántartott vagy, de részedre nem folyósítanak ellátást. 1 évig átvállalják helyetted.
2010. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!