Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fulladásos köhögés esetén mi...

Fulladásos köhögés esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy anyukám nagyon megvan fázva,és felső légúti betegsége van.Ez ugyebár nagyon erős köhögéssel jár.Reggel nagyon megijedtem,mert arra keltem,hogy nagyon fullad,teljesen belilult a feje,persze egyből a mentőket hívtam,elmondtam mi a baj,de hát nem siették el a dolgot,fél óra múlva jöttek ki.Nos szerencsére csillapodott anyu fulladása,de akkor ő is azt hitte,hogy ott vége.Nagyon nagyon megijedtem,fogalmam sincs mi ilyenkor a teendő.Fent maradok éjszakára,hogy figyelmem alatt tartsam.Ha esetleg előfordulna megint,mit tudnék tenni azt leszámítva,hogy mentőt hívok?Fontos lenne!
2010. dec. 23. 00:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia

Szed valamilyen gyógyszert a köhögésre? A lándzság utifű nagyon jó anyag erre.

Amit ilyenkor tudsz tenni, hogy az ablakot kinyitod, hogy friss levegőhöz jusson, a szobába pedig párologtassatok kamillateát, hogy ne legyen a levegő száraz.

2010. dec. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Írtak fel neki antibiotikumot.Köszönöm,hogy válaszoltál!
2010. dec. 23. 00:38
 3/10 anonim ***** válasza:
gözöm nincs mi a fene ez de ugy érzem énis ebbe fogok megpusztulni már a második éjszaka, hogy nem tudok töle aludni. Kaptam énis antit 2x2őt de semmit nem érek vele...
2010. dec. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most azt csináltam,hogy forraltam vizet,tettem bele kamillát,csepegtettem bele diapulmont(10cseppet),azt lélegezte be vagy negyed órán keresztül.Kiszellőztettem,aztán most kicsit jobb.Ivott egy neo citrant,meg egy bögre teát.Próbáld ki te is.Jobbulást!!
2010. dec. 23. 01:46
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
kamilla tea, méz, gargalizálos lötyi, strepsils és majd megfullladok. Vettem be egy algopyrint ettől kicsit jobb. Köszönöm és viszont kívánom én is:)
2010. dec. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utifu+kakukkfu+menta tea. Ezeket lehet felvaltva fogyasztani. Az Utifut "tudofunek" hivtak az osok, mivel a tudot gyogyitja.

Ezek a teak fognak segiteni, de fogyaszthat napi 2-3 gerezd friss f.hagymat is, mivel gyulladasgatlo hatasa van.

Levendula, kakukkfu olajjal lehetne, vagy kinai balzsammal bekenni a mellreszt es a hatat, igy ez is segiteni fog.

2010. dec. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Légzéskönnyítő mellbalzsamot vegyetek a patikában, rajtam ez segített.
2010. dec. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ma még le tudsz menni a háziorvoshoz és kérni Ventolint. Általában asztmásoknak adják, azonnali rohamoldó, de néhny éve már erős légúti fertőzésekkel járó köhögésre is felírják indokolt esetben, akár gyerekeknek is. Nos, ha édesanyádhoz mentőt kellett hívni, az elég indokolt. Érdemes kiváltani és kéznél tartani, meg fogtok lepődni, milyen hamar hoz enyhülést fullasztó köhögés esetén. Jobbulást!
2010. dec. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltatok!A ventolint mindenféleképpen kipróbáljuk!
2010. dec. 23. 10:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen a ventolin nagyon jó. Én hajlamos vagyok asztmára, és ahányszor csak meg vagyok fázva és köhögök, ezt írják fel nekem is, amikor rámjön ez a fulladás ezt fújom be és szinte egyből jobb. Azt hallottam valahol, hogy ilyen rohamos köhögésre az is jó, ha hideg levegőt lélegzünk be, pl. télen ki kell menni a levegőre, vagy "bele kell bújni" a hűtőbe.
2010. dec. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!