Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyes mellett kell fizetni az...

Gyes mellett kell fizetni az egészségügyi ellátásomat?

Figyelt kérdés

Most havonta saját magam fizetem a 4950 ft-omat mert ugye nem dolgozom és hogy elássanak ezért fizetnem kell magam után a TB-t viszont mellette otthon vagyok Gyesen a 9.hónapos kisfiammal is.

Fizetnem kell Gyes mellett is a TB-t?


2010. dec. 27. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Tgyás, Gyed, Gyes ideje alatt alanyi jogon vagy biztosított, nem kell külön fizetned a tb-t. Ezek szerint te egy ideje indokolatlanul fizetsz. Hívd fel vagy menj be az OEP-be vagy az apehbe és kérj tanácsot, hogy hogyan kaphatnád vissza az apehtől a befizetett pénzt.
2010. dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen igy van ma is befizettem a pénzt de nekem az Apeh nem küldött külön levelet ki hogy nem kell fizetnem Március 24-én szültem meg de elötte is fizettem saját magam mikor még nem volt gyerekem.

Sőt még készpénzfizetési számlákat is küldözgettek hogy melyik hónapban mennyit kell befizetnem Januárig jött hogy 4950 ft-t kell fizetnem azóta nem küldték ki hogy Februártól mennyit kellene befizetnem.

2010. dec. 27. 13:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyes mellett nem kell és a jegyzőtől kérhetsz hatósági bizonyítványt egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsághoz, ha az egy főre eső jövedelmetek nem haladja meg a 34.200 ft-ot(nyugd.min.28.500 120%-a).Így szociális alapon rászoruló leszel.Önkormányzatnál kell igényelni.
2011. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!