Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most akkor jár nekem a rokkant...

Most akkor jár nekem a rokkantsági nyugdíj?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és 80%-ban rokkant. Dolgozni még nem dolgoztam (nyári munka kivételével), eddig egyetemen tanultam. Ez beleszámít a szolgálati időbe?

Úgy tudom rokkantsági járadék jár, erre a kérvényt be is adom, de valaki azt is említette, hogy rokkantsági nyugdíj is. Én ebben nem vagyok biztos, hiszen nincs szolgálati időm. Oké, dolgoztam nyári munkába, de hát az ugye nem az igazi. Szóval teljesen össze vagyok zavarodva, hogy mi jár és mi nem. :S

Kérlek segítsetek.

Köszönöm


2010. dec. 29. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egyetem szolgálati időnek minősül.
2010. dec. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nyári munka viszont nem, ha diákszövetkezeten keresztül ment.
2010. dec. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A nyári munka privátban ment (volt szerződés), de nem diákszövetkezettel.

2010. dec. 29. 18:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy az is. Ha viszont iskolaszünetben volt, akkor mindegy is, mert az is szolgálati idő.
2010. dec. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4 éven keresztül nyaranta volt 1 hónap.
2010. dec. 29. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!