Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelező a 18. év betöltésével...

Kötelező a 18. év betöltésével háziorvost váltani? És ha igen mi a teendő pontosan?

Figyelt kérdés
Nekem kell keresnem egy orvost, vagy automatikusan átküldik a kartonom a körzetihez?? Ilyesmik érdekelnének. Elmúltam 18, de még semmit nem intéztem, és beteg vagyok.
2011. jan. 2. 16:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Miért kellene a 18. év betöltésével háziorvost váltani? Én ilyenről még nem halottam. Mehetsz nyugodtan ahhoz, akihez eddig is jártál.
2011. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
De váltani kell, ugyanis a gyermekháziorvos nem lát el felnőtteket. Legalábbis hivatalosan nem. Elvileg oda mehetsz ahova szeretnél, gyakorlatilag egyszerűbb a legközelebbihez, vagy ahova a szüleid tartoznak. Elméletileg semmit nem kell intézned, csak oda kell menni, de ha valami tartós betegséged vagy valami komoly bajod van, lehet hogy ki kell kérni a kartonodat a régi orvostól és elvinni az újhoz.
2011. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Eddig gyerekorvoshoz járt a kérdező. Mint minden 18 év alatti.

A teendő annyi,hogy amelyik orvoshoz járni szeretnél ezután,szolsz neki,megmondod kinél voltál eddig. A kartont nem adják oda neked,egymás között intézik.

2011. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Tinker Bell ***** válasza:
100%

De kell háziorvost váltani, hiszen 18 év alatt a gyerekorvoshoz jártál. Szabad orvosválasztás van, érdemes olyan orvost választani, akihez ismerősök is járnak és jó véleménnyel vannak róla, vagy olyan orvost aki közel rendel a lakhelyedhez.


Be kell menned az új orvoshoz és elmondani neki, hogy mostantól hozzá szeretnél járni, viszed a személyidet, lakcímigazolódat és taj kártyádat, a többit már elintézik egymás között az orvosok!

2011. jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Automatikusan nem adják át senkinek a kartonodat. Neked kell választanod orvost. A gyermekorvosi rendelő nem lát el felnőtteket.
2011. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Fogod a TB kártyádat és elmész a felnőtt körzeti rendelőbe. Ha beteg vagy el fognak látni, és lehet, hogy ők kikérik hivatalból a papirjaidat. Felnőtt rendelésnél ugyanis ha orvost váltasz, akkor ez működik.
2011. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
1. válaszoló vagyok. Én nem váltottam, amikor betöltöttem a 18-at. Igaz, kis faluban laktam, és ott csak egy háziorvos volt, nem volt külön gyerekeknek. Továbbra is hozzájártam. Ezért volt olyan furcsa a kérdés, mert én még ilyenről nem halottam. De ha azt mondjátok, hogy van ilyen, akkor elhiszem.
2011. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Addig járhatsz a gyerekorvoshoz amíg tanulsz, én 20 éves koromig jártam, a dolgozókat már nem láthatja el, nem adhat táppénzes papírt.
2011. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Bp-i vagyok, így egyértelmű volt, h vmikor kell váltani, csak egy bnőm azt mondta, h elvileg 18 évtől lehet, de csak 19-től kötelező az orvosváltás. Csak amiatt lett sürgős a dolog, mert holnap el kéne mennem hozzá. Nem hiszem, h sokat mondana, mert sima megfázás, torokgyulladás, de igazolás mindenképpen szükséges a suli miatt.


És akkor ezek szerint holnap már menjek rögtön a szüleim orvosához, vagy előbb inkább még a gyerekorvoshoz?? Köszönöm!

2011. jan. 2. 16:57
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
elöbb a gyerekorvoshoz menj,és ő majd ha azt mondja,hogy menj át a felnőtt dokihoz,csak akkor menj!
2011. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!