Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit jelent ez a szívultrahang...

Mit jelent ez a szívultrahang leleten? A kéthegyű billentyű prolapsusa.

Figyelt kérdés

Vélemény: Normális üregátmérők.E/A:1,4. MMV jelzetten prolabál, jelzett MI. Jelzett TI. Beavatkozás esetén endocarditis profilaxis szügséges.


Szívzörej miatt küldtek szívultrahangra. 17 hetes terhes vagyok.


2009. jan. 30. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szívbelhártyagyulladás megelőzése (Endocarditis profilaxis)


én csak ezt tudom.

2009. jan. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ha úgy keresel rá a google-ban, hogy mitrális prolapsus, sok találatot kapsz. Rosszul záródik az egyik szívbillentyűd. Alapjaiban egy teljesen jó indulatú betegség, különösebb tünetek nélkül. Sokan élnek ilyen billentyű hibával és sokuknál ki sem derül, mert sok esetben semmilyen panaszt nem okoz. Az edocarditis profilaxis valóban egy megelőző intézkedés. Olyan betegségeknél amelynél fennállhat a baktérium fertőzés lehetősége, megelőzésként antibiotikumot kell szedni. Ez szintén szükséges olyan fogászati beavatkozásoknál ahol baktérium kerülhet a véráramba. Ez a védekezés azért szükséges, mert a rosszul záródó billentyűk miatt a baktériumok megtapadhatnak a szívbelhártyán és ott gyulladást okozhatnak. A gyulladás súlyosabb következményeket okozhat, mint az antibiotikum esetleges mellékhatása.


[link]

2009. jan. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a válaszokat.
2009. jan. 31. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!