Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Férfiaknak hogyan végzik a...

Férfiaknak hogyan végzik a HPV szűrést, ha nincs semmi tünet?

Figyelt kérdés
Remélem van itt valaki akinek csináltak már.
2011. jan. 31. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
A HPV sokszor tünetmentesen fertőz, ez nem függ össze a szűréssel. Egyébként a szakorvos vizuálisan vizsgálja meg a szemölcsöket, hogy mutat-e valami kóros eltérést. Van egy speciális laboratóriumi teszt is amivel kimutatják (nem vérből mert ott nincs jelen).
2011. jan. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csakhogy nincs semmiféle szemölcs, én vagyok a feleség magas kockázatú hpvt mutattak ki nálam, műtöttek cin 3 volt a szövettanom, elvileg jól sikerült a kimetszés és éppen gyógyulási fázisban vagyok. Arra lennék kíváncsi vissza fertőzhet-e a férjem, ha esetleg nála még jelen van a vírus.
2011. febr. 1. 12:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, visszefertőzhet. Ezt oltással lehet megelőzni. Nem tudom pontosan mennyibe kerül, de a HPV elleni vakcinát érdemes beadni. Gondolom azt tudod hogy méhnyakrákot tud okozni a vírus.
2011. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs átsiklottam a CIN III fölött, cervicalis dysplasia miatt műtöttek akkor. Az utolsó mondatot visszavonom.
2011. febr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én már minden létező infót végigolvastam amit találtam, csak van néhány kérdésem amire nem találok sehol választ. Az oltás nem 100%-os, és a meglévő vírus ellen nem tesz semmit, csak ha később kapnék újat, és csak néhány típus ellen hatásos ergo pénzkidobás. Szerintem csak a fiatal lányoknak érdemes beadni, akik mág a sex előtt állnak. Ezért inkább immunerősítek, ahogy csak tudok, ez a legjobb megoldás a vírus ellen.

2011. febr. 2. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!