Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki tudja, a Bajcsy kórház két...

Ki tudja, a Bajcsy kórház két rehabilitációs részlege, a Gizella és a Paula milyen intézmények? Mennyire foglalkoznak a betegekkel vagy mennyire elfekvő? Illetve vannak-e olyan helyek, ahol Parkinson-kóros betegekkel foglalkoznak bentlakással?

Figyelt kérdés

72 éves apukám Parkinson-kóros, és most már abban a stádiumban van, hogy anyut féltjük. Egyrészt fizikailag sem bírja már nagyon a gondozását, másrészt apunál az utóbbi hetekben éjszakánként előjöttek agresszív pillanatok. Anyu már félt az éjszakáktól, többször kellett segítséget hívnia, majd a mentőket. bevitték a kórházba, a Bajcsyba, mert oda tartozunk. (Azóta is haragszik anyura, amiért kórházba vitette). De már ki is volt száradva, mert inni sem volt hajlandó. eldobta a poharat, durva volt. Ott azt mondták, el kell döntenünk, tudjuk-e vállalni az otthoni gondozását, mert gyakorlatilag magatehetetlen. Anyut nem akarjuk kitenni ennek. A kórházban azt mondták, elindítanák a Bajcsy két rehabilitációs részlegébe a felvételt, a Gizellába és a Paulába. Most attól félünk, ezek azok a tipikus elfekvő helyek, ahol egyáltalán nem foglalkoznak a betegekkel, csak hagyják őket vegetálni. Viszont nem vagyunk gazdagok, így egy drága otthon sajnos szóba sem jöhet.

Segítséget szeretnék kérni, ki tudja, milyen ez a két otthon, a Paula és a Gizella? Illetve milyen otthonok vannak, ahol egy parkinson-kóros beteget fogadnak, és normálisan foglalkoznak vele, ahol rendszeresen lehet látogatni.


Hozzá teszem, bár az eszünk azt mondja, egy otthon a jó megoldás, főleg anyu egészsége miatt, a szívünk egyelőre ódzkodik ez ellen. nem tudjuk, mit lehetne tenni!


Köszönöm előre is a segítséget!


2011. febr. 4. 12:00
1 2
 1/11 anonim válasza:
A nagymamámmal, ott végeztek az orvosok. 2 hétig volt bent hasmenéssel, minden nap látogattuk és elmondtuk, hogy mi a baja, ennek ellenére hashajtót adtak neki, mert úgy tudták a nővérek hogy székrekedése van (persze a főorvos megkapta a kis borí..kját), 1 hét alatt 15 kilót fogyott, aztán mikor végre leesett az orvosnak meg a nővéreknek is a tantusz, akkor elvitték béltükrözésre (teljesen alaptalanul, mint utóbb kiderült vírusfertőzés okozta az egészet), ott természetesen műhibát követett el az orvos (aki jelenleg is ott dolgozik, úgy tudom hogy orosz származású nő, a nevére sajnos nem emlékszem, csak a szüleim) és kilukasztotta a nagymamám vastagbelét, ezek után megműtötték kivezették a vastagbelét, nem adtak neki többet enni, semmilyen fájdalom csillapítást nem kapott (az utolsó 3-4 napban megállás nélkül azt jajgatta hogy "nagyon fáj" egy pillanatra nem hagyta abba, soha életében nem volt kényes, pár éve szilánkosra törött lábbal, napokig nem ment orvoshoz és mindennap megetette az állatait) többször, hogy adjanak neki morfiumot (a többi fájdalom csillapító semmit nem használt), és fizettünk is érte, ennek ellenére sem adtak neki, azt mondták túl drága a morfium, szegény hatalmas fájdalmak között éhhalálban halt meg (az orvosok nem engedték hogy más kórházba vigyük, azt mondták nem szállítható) az eset után más orvosoktól kértük hogy vizsgálják ki az esetet, közülük az egyik négyszemközt bevallotta, hogy kizárólag orvosi hibák következtében halt meg a nagymamám. 84 éves volt és mielőtt kórházba ment volna, még minden reggel megetette az állatait, nyulakat, csirkéket, dolgozgatott a kertben, kapált, öntözött, teljesen eszénél volt, öregkori elhülyülésnek még csak a jele se volt nála, bármikor ellehetett vele beszélgetni a politikától a II. világháborún át mindenről. Egy egyszerű vírusos hasmenésből, kinyírtak szegényt. ÉN AZT MONDOM HOGY SOHA MÉG CSAK A BAJCSY KÖZELÉBE SE MENJEN AKINEK VAN MÁS LEHETŐSÉGE. Másoktól is csak rosszat hallottam róla.
2011. febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát, ez nem túl biztató! De köszönöm. Ez mostanában volt? És a rehabilitációs részlegen, vagy a kórházban?
2011. febr. 4. 13:30
 3/11 anonim válasza:
50%
Egy éve. A kórházban, de tudod a fejétől bűzlik a hal, ahol az egyik részleg ilyen, ott a másik se jobb. Én a Bajcsyról minden tekintetben csak rosszat hallottam, itt a környéken ugye mindenki odatartozik, és menekülnek is az emberek onnan mint a tűztől. Sokkal jobb elfekvők vannak Budapesten. Más, kérdés, hogy az ember mit tud vállalni anyagilag. :S
2011. febr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem pszichiátriai rehabilitációra kellene mennem csütörtökön, hipochonder vagyok, jobb lenne ha nem mennék?
2011. aug. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ungi Csilla válasza:
73%
A Gizellával kapcsolatban most van egészen friss információm. Anyukámat ott kezeli, az ORVOSOK, NŐVÉREK a leglelkiismeretesebb segítőkészek, emberségesek. Csak jó dolgot tudok mondani róluk. Anyukám pont két hete fekszik bent, ha az épületet magát nem látnám, akkor olyan mintha magán kórház lenne. Etetik, mosdatják, emberségből 5*****-s Foglalkoznak a hozzátartozóval is. Állítólag régen halál kórháznak hívták, de én inkább a nagy Bajcsy belt nézném annak. Stroke s beteget 3 nap után kiakarták rakni, nem törödtek vele, kiabáltak (kivétel Imre ápoló)
2012. febr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Interneten ezt a véleményt találtam a Gizelláról:


A VI számú Krónikus Belgyógyászaton, a 2. emeleten, az ápolók és a nővérek nem etetik az idős, magatehetetlen, demens, önállóan enni nem tudó betegeket, és az ebédet sem adják nekik oda! Ezek a betegek nem tudják elmondani a családnak, hogy nem kapták meg a levest és az, egyébként könnyen ehető és emészthető, többnyire főzelékből és darált húsból álló, szinte pépesített, egészséges ételt. Helyette lenyomnak az idős emberek torkán 2-3 kanálnyi tejbegrízt. Néha még ezt sem, ha olyan a kedvük. Az itatással is gond van, a mi hozzátartozónk nagyon szomjas volt minden alkalommal, amikor oda mentünk. A demens, szellemileg leépült betegek ebédjét az ápolók műanyag dobozokba csomagolva hazaviszik! Láttam, amikor a nővéri szoba előtt válogatták, hogy kinek az ebédjét melyik ápoló vagy nővérke viszi haza. Mielőtt a többi betegnek szétosztották volna az ebédet! Az ételeket átpakolták több műanyag dobozba. Átlátszó dobozokba, piros fedéllel. Akiét elvették, az csak egy kis tejbegrízt kapott. Volt olyan eset, hogy a hozzátartozó is jelen volt, etetni akarta a beteget, de az ebédet nem adták oda, és durván közölték, hogy "Most ezt eszi!" és odalökték a tejbegrízt. Bármilyen ésszerű indok nélkül. Az egészségbiztosító nyilván kifizette az ebédet, hogy a beteg megegye, nem az ápolók és a nővérek! Miért nem ellenőrzi senki a munkájukat? Vagy, az is megeszi a beteg ételét, akinek ezt meg kellene akadályozni? Még valami: sietősen elintézik az ebédet, aki kap, az kap, aki nem, az nem, majd rekordidő alatt beszedik az edényeket, hogy több idejük legyen a nővéri szobában ülni, beszélgetni. A szerencsétlen betegek, akik önállóan étkeznek, nem tudják nyugodtan megenni az ételt mert az ápolók türelmetlenül sürgetik őket.

Érdekes, hogy a látogatási tilalom ideje alatt, amikor a hozzátartozók nem tudnak bemenni, megetetni és megitatni a szeretett családtagjukat, megnövekszik a halálesetek száma az osztályon. Természetesen, nem az influenzától halnak meg.

És végül, még valami: a hozzátartozónk gyógyszereit gyakran az asztalon találtuk, névre szóló átlátszó tasakban, néha összegyűlt több napi adag, amit nem adtak be neki. Szóltunk, hogy nem kapta meg a gyógyszereket, és a nővérke gyors mozdulattal összeszedte és kidobta a kukába, azzal a megjegyzéssel, hogy: "Nem, ez nem az övé volt!"

Hát, ha nem az övé, akkor kié?? Ha nem az övé, akkor miért volt a neve a tasakon?"


Én is hasonló dolgokat hallottam, egy néni az utcámból naponta bejárt a férjéhez a kórházba etetni, mert nem etették az ápolók. Panaszkodott, hogy a férjének nincs takarója, nem adtak neki, csak egy vékony paplanhuzatot, ez alatt remegett. Betakarta a köntössel!


A bácsi gyakran a saját vizeletében feküdt. A nővérke azt mondta, hogy "nem kaptak" pelenkát, ezért nem cserélték ki. A néni érdeklődött a szomszédos szobákban és ott a betegek elmondták, hogy volt pelenka, nekik kicserélték.

Végül pénzt adott a nővéreknek és akkor előkerült a tiszta pelenka és a tiszta, száraz ágynemű.

Ismét pénzt adott, és akkor a paplanhuzatba bekerült egy takaró is.

2019. febr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az édesapám, itt a Gizellában volt, és a Gizellában hunyt el. Strokot kapott. Emiatt fokozatosan le bénult, majd maga tehetetlené vált. Cukor betek és nagyo kövér volt, amikor be került az édesapám a Gizellába. Hiába volt kövér. Egy hónap után már csont sovány volt. Arca be volt esve. Sápadt volt. Nem hogy enni, de inni sem kapott. Amikor mi rokonok bent jártunk és vittünk neki kaját és inni, akkor mi etettük és itatuk meg. De ennek ellenére csont soványra le fogyott. Végül, végel gyengülésbe hunyt el. A boncolás során ki derült hogy nem csak hogy üres volt a gyomra apámnak, de szinte száraz is volt. Sajnos porlgári perre már nem futotta. Mert a teljes körű mindenre kiterjedő boncolást saját pénzből fizettük. Hogy legalább azt tudjuk mibe halt meg. A Gizella kórház szerint tűdő gyuladás. (Persze mert úszott a pisiben, mert nem tették tisztába, és mert úszott az izadságban is.) Ez végül igaz is lett volna. De nem ez volt a fő halál ok hanem, az üres gyomor és az hogy ki száradt. Plusz tűdő gyuladás. Étlen szomajn volt. Tehát éhen halt magyarán. A gyógyszerét le rakták a kis éjeli szekrényre, és azzal el volt intézve hogy meg kapta. De avval már mit sem törödtek, hogy a stroktól le bénúlt édesapám nem hogy a gyógyszerét nem tudta meg fognei, de el sem érte a kis asztalt sem. ráadásul már fogni sem tudott. Enni inni szintén nem tudott önálóan. A nővérek nem etették itatták. Szörnyű álapotok.
2021. júl. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Ez foglalkozás körében elkövetett gondatlan emberölés. Ha polgári perre nem futja , feljelentést lehet tenni a rendőrségen. Hogy milyen eredménnyel, az már más kérdés. Sajnos nem vagy egyedül a problémáddal. Ez mindig is így volt , és mindig is így lesz Magyarországon.(is)
2022. okt. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 8-as válasz író! Én voltam a 7-es válaszíró. Az én történetem / az ami az édesapámmal történt. Az még 2011-ben történt. Kézzel fogható bizonyíték nicsen. Igy a rendőrség nem foglalkozik, az olyan ügyekkel ahol kézzel fogható bizonyíték nincs. Mi a beteg hozzá tartozói hiába mondjuk el mi történik / történt. A rendőség fel se veszi a fel jelentést.
2022. okt. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Igen, 7 -es válaszoló, sajnos nehéz bármit is bizonyítani. Az egyetlen bizonyíték a szobatársak vallomása lehet, már amennyiben észleltek valami rendellenességet (hogy nem itatták rendszeresen, vagy nem adtak neki enni) feltéve, ha azok beszámítható állapotúak. Nagy kérdés, hogy ezek a tömeges elhalálozások miért történhetnek meg, véletlenszerűek, vagy osztályvezető orvosok által jóváhagyottak. Miért nem jelzik a hozzátartozónak, hogy ne olyan végkifejletre számítsanak, mint amire alapesetben gondolna az ember, hogy majd szép békésen, emberhez méltó körülmények között fog elmenni a hozzátartozójuk, hanem, hogy megölik? Mert akkor már eleve nem őrájuk bízná. És még ezernyi nagy kérdés van, de a legnagyobb az, hogy aki nem szeret / nem tud emberekkel bánni, miért megy el olyan helyre dolgozni, ahol emberekkel kell foglalkozni. Nem tartom kizártnak, hogy valamiféle aberrációtól vezérelve. (Szeret ölni? Szereti látni mások kínját? ) Mert ezek bizony legalizált gyilkosok, akik Istent játszva döntenek emberek életéről. Az ő hibáik miatt okoljuk magunkat és van bűntudatunk, hogy mit kellett volna másképp csinálnunk, de ez nem a mi hibánk, hanem az övék. Adja nekik vissza a sors, ezerszeresen! Sajnos akár tetszik, akár nem, ez van. Megtörtént dolgokat nem lehet meg nem történtté tenni. Elszomorító.
2022. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!