Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosi titoktartás érvényes...

Az orvosi titoktartás érvényes egy tizennyolc éves gimnazistára a szüleivel szemben?

Figyelt kérdés
Bár elmúltam tizennyolc a gyerekorvoshoz mentem, mert igazolás kellett. A doki megkért rá, hogy menjek el kardiológiára, adott beutalót, bólogattam, de rájött, hogy nem fogok elmenni. A lényeg, hogy van-e joga felhívni az anyámat (ismerik egymást, de ha orvosi titoktartás, akkor ez lényegtelen) és elmondani neki az ott történteket?
2011. febr. 23. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem mondhatja el és nem is fogja. Különben meg miért nem mész el kardiológiára?
2011. febr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Törvény szerint nincs joga. A Te érdekedben viszont- miután tudja, hogy nem akarsz elmenni-szólhat. Ezért nem büntetik meg.
2011. febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha én úgy érezném, hogy nem veszed komolyan és veszélyben vagy felhívnám, ha csak rutin dolog akkor nem.

Kérdés az, hogy mit látott a doki, amiért elküldött kardiológiára :)

2011. febr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja és az is kérdés, hogy miért nem akarsz elmenni... remélem nem azért, mert a család nem tudja, hogy lógtál s igazolás kellett, s úgy kerültél dokihoz
2011. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem lógtam :)

Magas vérnyomásom van és túlsúlyom. Bármit teszek nem megy le.

Azért akart küldeni, hogy felírhassanak egy gyógyszert, meg endokrinológiára is küldött.

Én már megbékéltem ezzel, nem fogok elmenni öt további orvoshoz, hogy helytelenítően nézhessen rám és mondja, hogy ez bizony sok, lekéne adni. Mintha én nem tudnám...

Hogy miért nem mondom el anyámnak? Mert nem akarom halgatni az ezoterikus dumát, meg a gyógyítómondtatokat.

Ettől nem tűnhetek túl érettnek a szemetekben, de nem baj :)

Köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltatok!

2011. febr. 23. 15:54
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért a magas vérnyomással nemigazán jó játszani, szerintem menj el mind2-höz, lehet, hogy pont azért nem mennek le a kilóid, mert baj van a pajzsmirigyeddel vagy vmi mással, én azt semmiképp nem hagynám ki, a kardiológiát meg a magasvérnyomás következményei miatt nem hagynám ki. Nem okoskodni akarok én is túlsúlyos vagyok, tudom, hogy nem kellemes végighallgatni az ideje volna-jó lenne- most kell szövegeket, de ha az ember hamar elmondja az orvosnak, hogy próbálja de valami miatt nem megy akkor nem veszik f@szra, s meg is próbálnak segíteni.


Én ezekért nem hívnám fel anyukádat, de rábírnálak téged, hogy ne hanyagold el a szived meg a mirigyeidet, mert mindkettő sok rosszat is csinálhat, ha az ember nem figyel oda.

2011. febr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Az orvosi titoktartás közeli hozzátartozók esetén fordítva működik. Míg minden más esetben neked kell felmenteni az orvost a titoktartás alól, addig szülő esetén külön kell kérni az orvost, hogy ne adjon át információt. 18 év alatt lehet még ez sincs.


Az ezoterikus duma , és a gyógyító mondatok miatt meg részvétem. ;)


Ezzel együtt nem lenne butaság elmenni szakorvoshoz.

2011. febr. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!