Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözést csinálnak az...

Gyomortükrözést csinálnak az országban valahol altatásban? Vagy nincs más mód arra hogy ne kelljen lenyelni a csövet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Gyomortükrözésnél nem altatnak el, mert ott folyamatosan beszélni kell, nehogy elvágják a hangszálakat vagy megsértsék őket.

Csak lélegezz mélyeket és nem lesz gond!

Én 2x is túléltem.

2011. febr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

te jó ég mit írsz Te? köze nincs a hangszálakhoz és nem is tud közben beszélni.nem tudom Neked mit csináltak, de, hogy gyomortükrözés közben lehetetlen beszélni az biztos.

13 éve, évente tükröznek....nem vágnak ott semmit,egy cső megy le gyomorba a nyelőcsövön keresztül kamerával a végén

úgy tudom privát rendelőkben pár perces kábítással megcsinálják.

amúgy lidicaint spréznek a torokba, gyakorlatilag nem fáj, de az ösztönös hányingerrel számolni kell.

oldaladra fektetnek, és, ha jön valami gyomornedv,az úgy is kifolyik.

nem kell félni, inkább kellemetlen az egész, mint fájdalmas.

2011. febr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Az első válaszoló teljesen tájékozatlan. Gyomor tükrözésem volt l hónapja. Bóditásban végezték. Egy szurás a kézfejbe, és már a pihenőben voltam, a tükrözés elvégzése után. Nem maszek csinálta, hanem a Péterfy gastrója. Semmit nem éreztem. Különben negativ lett.
2011. febr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Létezik úgynevezett kapszula endoszkópia is, ahol nem csövet nyelsz, hanem kapszulát, ami szépen végigmegy.

Két hátránya van:

1. OEP nem támogatja, és csak néhány helyen csinálják.

2. A normál endoszkópon keresztül lehet például szövetmintát venni, irányítható stb.

2011. febr. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én szoptatós kismama voltam, mikor tükröztek, de semmire sem emlékszem. Valószínű, hogy altattak.
2011. febr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!