Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kórházban lehet kérni ingyenes...

Kórházban lehet kérni ingyenesen teljes vizsgálatot csak úgy? (vér, szív, máj, vese)

Figyelt kérdés
Be lehet csak úgy menni, hogy vizsgáljanak ki, vagy ahhoz valami nyomós indok kell? Nem néznek majd hülyének? Fiatal, 20 éves vagyok. Nem vagyok hipochonder, de bizonyos okból jó lenne tudnom, hogy főképp a szívem és a vesém milyen állapotban van.
2011. febr. 27. 15:41
 1/5 Tinker Bell ***** válasza:
100%
Beszélj a háziorvosoddal, hogy szeretnél ilyen vizsgálatokat kérni. Ő ad beutalót a belgyógyászatra és mehetnek a vizsgálatok! A baj csak az, hogy sok idő mire mindenhova bejutsz!
2011. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fizetősre! igen.

Egészségbiztosítás Pénztári (OEP) támogatás terhére történő kivizsgálásra NEM.

Ahhoz hogy igénybe tudd venni az OEP támogatást (számodra, ingyenesek legyenek a vizsgálatok), megfelelő szakorvosi pl. Belgyógyász (esetleg háziorvosi) BEUTALÓ-val kell mened!

2011. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A másodiknál a pont! Sajnos a mai világban az a tendencia, hogy nem adogatnak csak úgy beutalót az orvosok mindenhová... Maximum ha NAGYON nyomós ok van rá...


Nekem egy évbe telt, mire kaptam beutalót az endokrinológiára, holott teljesen egyértelmű volt, hogy anyagcsere és nőgyógyászati gondjaim is vannak, mindkettőre gyógyszert szedtem, mégsem akart sem a nőgyógyász, sem a háziorvosom beutalót adni, hiába kértem őket többször is, csak egymásra mutogattak, hogy "majd a másik ad"... Végül a helyettes háziorvos adott, és az endokrinológiai vizsgálaton pedig kiderült, hogy mindössze egy lépcsőfok választ el a cukorbetegségtől...


Ha a másik két orvoson múlik, lehet, hogy már cukorbetegen jutok oda... Manapság ha az ember nem elég erőszakos, vagy nincs elég pénze magán vizsgálatokra, akár bele is halhat mire eljut oda, hogy valaki tényleg foglalkozzon a problémáival...Szégyen...


Szerintem Téged sem fognak csak úgy beutalni kivizsgálásra.De persze ha van elég pénzed, hogy megfizesd a magán orvosokat, akkor minden további nélkül kivizsgálnak.


25/L

2011. febr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tinker Bell ***** válasza:
Én tapasztalatból mondtam amit mondtam! Nálunk így megy! Én rosszullétek miatt lettem elküldve először belgyógyászhoz, onnan kardiológiára, 24 órás vérnyomásmérésre, 24 órás EKG-ra, neurológiára, vérvételre!
2011. febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Hát akkor ez így elég para. Majd lehet kitalálok valamit, vagy nem tudom.
2011. febr. 28. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!