Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szabad egy napra kétféle...

Szabad egy napra kétféle vérvételt beterveznem 1-2 óra eltéréssel?

Figyelt kérdés
Sürgősen szükségem van kétféle vérvételes vizsgálatra is (az egyik egy szűrés a magam megnyugtatására a másik pedig a fogamzásgátló felírása előtti szokásos viszgálat)... de mindkettőre csak és kizárólag holnap lesz alkalmam...lesz belőle valami bajom ha mindkettőre holnap megyek el?
2011. márc. 8. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nem írattad fel egy helyre? :D
2011. márc. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez nem így működik, ez két egymástól teljesen független vizsgálat és eleve más "cég" végzi....az egyik tb támogatott, a másik költséges
2011. márc. 8. 20:34
 3/9 anonim válasza:

Nem hiszem, hogy lesz bajod, bár nem szerencsés.

Mikor kismama voltam, reggel vettek vért, aztán másfél óra múlva kiderült, hogy elvesztettek egy eredményemet, és ahhoz újra vért kellett venni. Vagy pl. a terheléses cukorvizsgálatnál is kétszer vesznek vért 2 órán belül, csak ugye a mennyiség nem mindegy!


Viszont annak, aki veszi másodjára a vért szerintem érdemes lenne szólnod, ha rosszul lennél akkor tudják, mi a helyzet.

2011. márc. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy nem lehet, hogy egyre mész, és kéred, hogy 2féle eredményt csináljanak róla? Szerintem egy nap nem adhatsz 2-szer vért, bár nem tudom, nem értek hozzá, ez csak az én tippem.
2011. márc. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jahm, így már értem. Csak azért írtam mert velem volt ilyen, hogy rutin vérvétel és fogamzásgátló miatt, és egybe lehetett kérni, így elég volt egy vérvétel.
2011. márc. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom! Egy vérvételi cső térfogata kb. 6-8ml körül van, csak összehasonlításképp egy véradáskor 450ml-t vesznek le, és abba sem szoktak belehalni (bár tény, hogy oda egészségesek járnak).
2011. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
véradó is voltam sokáig...szóval engem nem vágna hanyatt, csak nem tudom a második vizsgálat eredményét pl nem befolyásolja e vagy ilyesmi
2011. márc. 8. 20:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de én így sem értem. Az semmit sem számít, hogy két cég végzi a vizsgálatot. Minden vizsgálat csak egy X a papíron amit bárhol el tudnak végezni és bármilyen orvos ki tudja értékelni.

Nah mindegy. Ez már csak a te butaságod. Egyébként bajod nem lesz tőle, de ne egy helyről vegyék le 2x a vért.

2011. márc. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
az egyik vizsgálatot abban a laborban kell elvégeztetem, ahol a nőgyógyász dolgozik aki kérte, a másikat az ÁNTSZ végzi egy konkrét kirendelt helyen és csak ott, és csak a megadott időpontokban...
2011. márc. 8. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!