Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kaphatok-e egészségügyi...

Kaphatok-e egészségügyi ellátást, ha van még tartozásom a TB felé, viszont egy ideje rendesen fizetem (magamnak)? Vagy csak akkortól mehetek orvoshoz, ha mindent rendeztem?

Figyelt kérdés
2009. febr. 25. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
az mit jelent h van tartozásod???és most fizeted a 4700 körül avgy nem is tom mennyi pontosan én is fizetem m nincs bejelentett munkám..ha fizeted már teszem fel fél éve biztos h elláttnak amugyis ha nem lennél rendbe akkor pirossal jelezA gép és szóllni fognak
2009. febr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, fizetem, de régebben nem tudtam fizetni, és ezt azóta sem pótoltam. Nem is tudnám még...
2009. febr. 25. 21:04
 3/3 anonim válasza:

semmiképp sem tagadhatják meg az ellátást, azt sem tudja a szolgáltató (kórház), hogy pontosan mi a helyzet a jogviszonyoddal, a központi rendszer csak egy OK/nem OK-t jelez vissza a TAJ számodra. A kórház ellát, a többit meg az APEH-hel kell lezongoráznod.


részlet az OEP GYIK-jéből:

"21. Elláthatják a betegeket akkor is, ha jogviszonyuk nem tisztázott?

Igen. Minden egészségügyi szolgáltatónak kötelessége ellátni azokat a betegeket is, akiknek a jogosultsága nem tisztázott. Erről a tényről azonban írásbeli tájékoztatást kell nyújtania a szolgáltatónak.

A jogviszonyokról, illetve azok rendezésének módjáról szóló tájékoztató anyagot a betegek számára jól látható helyen és módon ki kell függeszteniük."

2009. márc. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!