Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosok miből jönnek rá, h...

Az orvosok miből jönnek rá, h a megfázás szimpla vírus, vagy baci?

Figyelt kérdés
Egyszer a tüdőgondozóban valami vértesztre 2 hetet kellett várni, mert a bacik megjelenéséhez a mikroszkóp alatt vagy mi ennyi kellett... de sokszor kaptam már antibiotikumot vérvétel nélkül is... ezt nem értem. (igazából az a bajom, hogy a barátom elkapta tőlem a náthám és ő kapott antibiotikumot, én meg nem, más az orvosunk, meg persze ő lehet összeszedett a munkahelyéről valami bacit is a vírusaim mellé)
2011. ápr. 15. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
a takony színéből, ha sárga akkor bakteriális
2011. ápr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
^^, az állaga iránt szoktak érdeklődni... komoly válaszokat vártam/ok
2011. ápr. 15. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:

ha meg zöld valószínűleg vírusos

nem mindegy hogy nátha vagy influenza

2011. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
^^, ez most komoly? a dokim sosem kérdezte, milyen színű... sőt én se vettem észre, h a náthának több színe is van, kivéve, ha beleszámítom, amikor véres, de olyankor igazából a vér piros...
2011. ápr. 15. 22:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Torokfájásnál, ha lázas vagy, és bedagadnak a nyirokmirigyeid, akkor bakteriális fertőzésed van, ha csak simán lezajlik, vírusos. A bakteriálisra adnak antibiotikumot.
2011. ápr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az orvosok egy része, a biztonság kedvéért még a náthára is ad antibiotikumot, az influenzára pedig majdnem mind. Az oka az hogy a legyengült immunrendszer miatt a baktériumok is könnyebben elszaporodnak, és a szövődmények komolyak lehetnek. Bár a náthára és egyéb könnyed fosatós vírusokra nagyon nem kéne.
2011. ápr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!