Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szűk a tüdőm, ritkán légszomja...

Skarma kérdése:

Szűk a tüdőm, ritkán légszomjam van. Ez lehet halálos?

Figyelt kérdés

Valakitől hallottam hogy a tyúkmell (így hívják?) halálos is lehet. Ez igaz?


Köszi a válaszokat


2011. jún. 8. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tyúkmell? Figyelj, voltál már dokinál? Ha úgy érzed, nem tudsz elég levegőt venni és légszomjad van, akkor hamarabb gondolnék egy könnyedebb asztmára (akár allergiás eredetűre), mint valami halálos kórra. Vizsgáltasd ki magad. Egy kis vérvétel meg egy mellkasröntgen kell hozzá, esetleg egy allergiavizsgálat.
2011. jún. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja és a tyúkmell az egy mellkasdeformitás, genetikai eredetű, a csontos mellkasfal eltorzulását takarja, ezt aligha tudod magadnak diagnosztizálni.
2011. jún. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is nehezen kapok levegőt, nem is kicsit. Most is itt nagyokat sóhajtozok, de nem fogok belehalni :D

Van egy komolyabb asztmám és annyi


Egyébként unokabátyámnak is tyúkmelle van és nem halálos, csak ha már nagyon nehezen kapsz levegőt pihenj le

2011. jún. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

szóval genetika... akkor nincs rá mód, hogy átformáljam légzőgyakorlatokkal vagy valami mással? Csak mert így az egész testem aránytalan...

2011. jún. 8. 14:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Műtéti korrekció lehetséges
2011. jún. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, van műtét. De nem értem, most akkor diagnosztizálva vagy tyúkmellel?
2011. jún. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hivatalosan nincs diagnosztizálva, szóval szakorvosnál nem jártam, de már többen mondták és külsőleg is látszik, rossz tőle a testtartásom.

Ez a műtét mennyire lehet veszélyes? Mit tudnak egyáltalán kezdeni vele? És mennyibe kerülne?

2011. jún. 8. 15:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Hallod, nem gondolod, hogy először orvoshoz kéne menni? Attól még hogy a szomszédasszonn úgy látja, csak meg kéne nézetned mgaad szakemberrel, az is lehet, hogy csak erősen ferde a gerinced, stb. És ha mégis tyúkmell, akkor tőle megkérdezheted, hogy hogy is van a műtét, mi kell hozzá, mikor lehet, stb.

Amúgy meg a TB fizeti.

2011. jún. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Itt írnak a műtétről:

[link]

2011. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, összekevertem a kettőt. Tölcsérmellem van
2011. jún. 8. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!