Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ingyenes TB szerintetek jár...

Ingyenes TB szerintetek jár nekem is?

Figyelt kérdés
Barátom most végzett az iskolával nincsenmunkahelye...bement hogy kapjon csekket a Tb fizetéséről, és ott mondta neki az ügyintéző, hogy ha megigényli pályakezdőként nem kell TB-t fizetnie havonta, hanem amig nemlesz munkahelye addig az állam állja neki. Ezt évente meg hosszabbíthatja ha nincsen jövedelme. Szerintetek ezt megkaphatom én is hogyha egy boltba vagyok beugrós, nem fix jövedelem, van mikor mennem sem kell?!
2011. jún. 13. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát még a diákmunkából is szép részt levonnak tb címén, szóval gyanítom tőled is.

És nem tudok ilyenről, a jogszabályban tuti benne van amúgy. De évekig csak úgy biztos nem lehet hosszabbítgatni, jó is lenne.

2011. jún. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem diákmunkán vagyok hanem rendes munkásként, de csak alkalmanként eléggé ritkán kell mennem ezért nemtudom h igy járna e nekem mert nicnsen fix jövedelmem....ha nemis évekig dfe ha 1évre sikerülne megigényelni azis jokis pénz lenne :)
2011. jún. 13. 20:39
 3/5 anonim válasza:
Szerintem nem jár, de kérdezd meg a szöcskét, hátha tudja
2011. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt: más szabályok vonatkoznak azokra a munkanélküliekre akik már dolgoztak, és más a pályakezdőkre! Tehát ezt csak Te tudhatod!

A dolog úgy működik ha pályakezdő vagy, hogy regisztráltatnod kell magad a Munkaügyi Központban (ezt pedig csak akkor tudod megtenni, ha nem vagy bejelentve a jelenlegi munkahelyeden!!!), ott kapsz egy igazolást erről, amivel jelentkezel az Önkormányzat Szociális Osztályán, ahol zömmel át szokták vállalni az eb.járulékfizetést, amelynek ellenében a Tb. finanszírozott orvosi ellátásokért nem kell fizetned. 1 év sikertelen álláskeresés után jogosult a pályakezdő az. ún. bérpótló juttatásra (nemrég még rendelkezésre állási támogatásnak hívták), ami azonos a minimálnyugdíj összegével. Mindezt évente felülvizsgálják, és egyik feltétele, hogy munkanélküliként regisztrálva legyen az illető, valamint mostmár az is, hogy évente legalább 30 nap közhasznú munkát végezzen!

2011. jún. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
pályakezdő vagyok még..most végeztem a sulival 2 napja. Be vagyok jelentve a munkahelyemen, de csak "kiskönyvel" nem állando szerződésem van hanem csak néha ugrom be beugrós avgyok! Akkor most regisztráltatom magam előszöris...
2011. jún. 23. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!