Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Belső aranyér műtét előtt...

Belső aranyér műtét előtt részt kell venni tükrözésen?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom magát az aranyeret is azzal állapította meg a sebész (a manuális vizsgálat mellett)? Vagyis szerintem már át is estél a "tükrözésen" (?)

Nem kell összetéveszteni a végbél és a vastagbéltükrözést, mert a kettő nem ugyanaz! Ha a vastagbéltükrözésre gondoltál (amikor végigvezetik az endoszkópot a teljes bélszakaszon - vagy legalábbis próbálják), arra nem hiszem, hogy szükség lenne. (Persze mindenben az orvos dönt!)

2011. jún. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam szükség volt a gyűrűzés előtt erre, hogy megállapítsák, hogy a felsőbb bélszakaszon nincs semmilyen elváltozás, ami pl. a vérzést okozza.

Mert hogy a végbelem fel szokott repedni az aranyerek mellett, ezért kellett ez...

2011. júl. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Utána néztem itt a Googlen és valóban mindenhol azt írják, hogy kell, de a doki megnyugtatott, hogy nincs szükség rá. Tájékozódni szerettem volna!
2011. júl. 7. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!