Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egyetemre járok (levelező...

Egyetemre járok (levelező tagozat), nem dolgozom. Ilyen esetben nekem kell fizessem magam után a TB-t havonta?

Figyelt kérdés
Ma megdöbbenve értesültem a háziorvosomnál,hogy rendezetlen a TB-m. Meglepett,hiszen januárban voltam bőrgyógyászaton és nem mondtak semmit,csekket se küldtek azóta. Most megvizsgált az orvos.Ilyenkor küldik majd a csekket,hogy mennyibe került a kivizsgálás?
2011. jún. 22. 16:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Remélem jó kategóriába írok...
2011. jún. 22. 16:19
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Levelezősöknek nincs TB.

Követelhetik rajtad visszamenőleg asszem, de a fene se tudja milyen alapon megy náluk. De fennáll a lehetősége, hogy kapj, úgy készülj azért. :S

2011. jún. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Ez is milyen már?:S Vizsgálat után jelenti be,hogy hopp,nem rendezett a TB-d.Pfff...:S És milyen összegre lehet számítani ilyen esetben?vagy ez változó?
2011. jún. 22. 16:29
 4/6 anonim ***** válasza:

5100 Ft havonta (ebben az évben). Ezt kér(het)i a NAV visszamenőleg. Se többet és se kevesebbet. A vizsgálat pont úgy ingyenes neked is, mint bárki másnak, akinek VAN TAJ-SZÁMA.

Bemész a NAV-hoz / elküldöd ügyfélkapun a bejelentőt, megkapod a csekkeket, és rendezett lesz a TB-d. Ha online küldöd be, bepróbálkozhatsz, hogy a mai napot írod be a jogviszony kezdetének, így lehet, hogy megúszod a visszamenőlegességet...

2011. jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lakóhelyed szerint illetékes Egészségbiztosítási Pénztárhoz is mehetsz ez ügyben.
2011. jún. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!:)
2011. jún. 24. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!