Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségügyi kiskönyv mennyibe...

Egészségügyi kiskönyv mennyibe kerül diákoknak?

Figyelt kérdés
Szeretnék diákmunkát végezni, de kell hozzá eü kiskönyv. Elvileg 1-2éven belüli mellkasröntgen is jó nem kell tüdőszűrő azt mondták...Ilyenem viszont van, így mennyibe kerül?
2011. jún. 29. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Egészségügyi alkalmassági vizsgálat kell üzemorvostól, (nekem a műkörmös 7000 volt), az ára központilag van meghatározva. Kérdezd meg a háziorvosod, hogy kiadhat-e ilyet, és mennyibe kerül. tüdőszűrőre viszont jó, ha elmész(évente egyszer úgyis kéne menni, ha elmúltál 18), a lakossági ingyenes, nem kell mondani, hogy alkalmasságihoz kell, mert akk ugyanaz a papír már pénzbe kerül.
2011. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Még nem vagyok 18, csak nyári munkához kéne iskolaszövetkezethez. Ezt írják a honlapjukon:

Egészségügyi kiskönyv információ


Az összes munkavállalónak, aki bármelyik Hipermarketben szeretne diákmunkát vállalni (munkakörtől függetlenül), Egészségügyi kiskönyvet csináltatnia, amit a Multi Job Iskolaszövetkezet foglalkoztatás egészségügyi orvosánál kedvezményesen megcsináltathat, amit a munkavállalónak kell állnia, mivel ezzel máshol is vállalhat munkát. Ha valakinek van érvényes kiskönyve, azt csak be kell mutatni.


Az orvoshoz vinni kell:


- egy 1-2 éven belüli tüdőszűrésed leletét, vagy 1-2 éven belül készült mellkasröntgenről készült leletedet. (A tüdőszűrésre célszerű beutalót kérni a háziorvostól, mert így általában ingyenes.) Akinek a főiskolai, vagy egyetemi felvételijekor készítettek mellkasröntgent, (amennyiben nincs meg otthon) az iskolaorvostól kérje el a leletet, vagy kérjen tőle igazolást az eredményről és azzal menjen a foglalkoztatás egészségügyi orvoshoz.

- beutalót (amit a recepción kell kérni)



emailben meg azt mondták, hogy háziorvosomhoz menjek...

2011. jún. 29. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
papírboltban lehet ilyet venni. barátomnak is kellet és a közvetítőbe mondták neki h írószerboltban lehet venni. utánna bementünk egybe és párszáz Ft-ért kaptunk is
2011. jún. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
80%
az eü kiskönyvet a diák-szervezettől kapod (papirboltba is lehet venni kb 50 ft), a diákmunkaszövetkezettől kapsz egy papirt ők elküldenek az üzemorvoshoz ezzel a lappal, és a doki megcsinálja a vizsgálatokat. neked ezért SEMMIT nem kell fizetni, mindent a szövetkezet fizet!! a tüdőszűrőhöz pedig oda kell vinned a kiskönyvet és pecsétet kell kérned bele arról h "fertőző tüdőgümőkórtól mentes" vagy, ha a területileg illetékeshez mész, akkor nem kell érte fizetni (és kedves előző: kétévente kell megujitani, és nem kötelező ha elmult 18 csak ha kell vmihez. a méhnyakrákszürés kötelező 18 felett évente..) szoval lényeg h kell a kiskönyvbe pecsét. ha nem a lakhelyed szerinti tüdőgyógyra mész akk asszem kétezer forint körül van. és ezt neked kell fizetni. de a diákmunkaszövetkezetnél mindent ugyis elmondanak.
2011. jún. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
ha a honlapon is mást irnak meg email-ben is, akkor keress normális diákközvetitőt vagy egyszerübb ha bemész hozzájuk személyesen! nehogy átverjenek... nekem az orvosi alkalmassági nem került semmibe a munkaszövetkezet által!
2011. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mikor én ebben a cipőben jártam mint te, akkor mondták, h érdeklődjünk több helyen, mert az árak nagyon eltérőek. Van, ahol ingyenes, máshol 2-3000, nálunk 6000, de van ahol 9-10ezret is elkérnek érte.
2011. jún. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. beszéltem a háziorvosommal, azt mondta megcsinálja ingyen, holnap megyek:) bár remélem tényleg elég lesz a mellkasröntgen, mert eléggé kavarnak...
2011. jún. 29. 14:19
 8/9 anonim válasza:
nekem azt mondták az iskolaszövetkezetben hogy egy sima orvosi igazolás kell hogy mehetek közösségbe. Adhat ilyet a doki? Mellesleg rákérdeztem a szövetkezetbe h az a narancssárga kiskönyv az kell -e és azt mondták hogy nem csak egy sima igazolás.... ettől még elküldhet a háziorvos vér és vizelet vizsgálatra?
2012. márc. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ki a fszt érdekel, hogy mennyibe kerültek a műkörmeid???

És honnan szedtétek ezt, hogy évente KÖTELEZŐ a méhnyakrák szűrés?

🙈🙈🙈

2021. júl. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!