Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elmehetek SZTK sebészetre, ha...

Elmehetek SZTK sebészetre, ha nincs TB kártyám és biztositásom?

Figyelt kérdés

Van egy tyúkszem a talpamon, amit eddig "kezeltem" tapasszal, de mindig visszajön, nagyobb lesz. Ki kellene sebészeten vágatni. De nincs biztositásom.

Ha SZTK-ba nem lehet, vann olyan, hogy magán sebészet? És mennyiért csinálnak egy ilyet?


2009. márc. 27. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs biztosításod???

Az meg hogy lehet? Nincs munkád és nem is fizeted magadnak? Ha lesz egy pici baleseted bajod, egész életedre eladósodsz.


nem nem fognak ellátni tyúkszemmel. Ilyenkor sürgöségire ellátnak, de majd kapsz róla számlát. Tyúkszem nem sürgöségi eset.


Igaz a tyúkszemmel egy gyógy pediküröshöz menj, az kiszedi neked, de ne egyszerühöz hanem gyógyhoz.

2009. márc. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úgylétezik, hogy Ausztráliában élek 22 éve, de ebben az évben 7-8 hónapot vagyok MO-n, családi okok miatt.

Gondoltam, itt megcsináltatom rendesen, hogy ne fájjon többet és nem kisérletezek vele otthoni szerekkel.

Egyébként Ausztráliában természetesen van biztositásom.

Köszönöm a tanácsot, keresek egy szakembert a környékünkön.

2009. márc. 27. 12:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Fizetned kell magad után a biztosítást, most havi 4.500,-(APEH-ban adnak csekket). Esetleg szociális alapon adhatsz be kérelmet az önkormányzaton, hogy ezt nem tudod fizetni, aztán ezt az igazolást le kell adni az egészségbiztosító felé. Visszamenőleg is behajthatják tőled, úgyhogy minél előbb intézd el a madad érdekében! Most bármilyen egészségügyi szolgáltatásért fizetned kell, még egy receptírásért is.


Szerintem is gyógy pedikűröshöz kellene elmenned, azok foglalkoznak ilyen problémákkal. Szerintem nem lehet túl drága, és olcsóbb, mint egy orvos.

2009. márc. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

elsö válaszoló vagyok,


ilyen esetben utasbiztosítással kellett volna jönnöd ide, mert sokba kerül az ellátás. A Tb-t lehet saját magad is fizetni, szóval bemész az APEH-hez és megkérdezed hogy erre a 8 hónapra hogy lehetsz biztosítva. Szerintem érdmes lenne ezt megcsináltatni.


Amúgy ne az sztk-ba menj hanem gyógypediküröshöz. Anyukámnak is a gyógypedikürös szedte ki nagyon szépen, profi volt a csaj 3 kezelés alatt eltünt és nem egy pedikürösi kezelésbe került semmi extra.

2009. márc. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!