Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek a csalánkiütésem...

Mit tegyek a csalánkiütésem ellen? (lehetőleg nem gyógyszer)

Figyelt kérdés

Már körül belül egy éve szenvedek a csalánkiütés miatt. voltam már borgyógyásznál, allergiavizsgálatot is csináltak, de mindegyik negatív lett. olvastam az interneten, hogy a hisztamin tartalmú ételek okozhatják ezt. tudtok valamilyen diétát ellene, ami esetleg segíthet vagy enyhítheti?

előre is köszi


2009. márc. 31. 20:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Őszintén sajnállak, és egyben megértelek. De meg kell mondanom, ennyi idő után már semmi nincs amivel tudsz rajta segíteni! Én másfél évig voltam csalánkiütéses. Sebhelyes a lábam a sok vakarástól, csúnya volt a bőröm minden centije tiszta hólyag meg kiütés volt. Feküdtem kórházban is vele. Ilyen hosszú idő után már nem segít rajta semmi, várni kell amíg elmúlik önmagától! Ezt az orvos is megmondta nekem anno, és igaza is lett. Másfél év után egyik napról a másikra elmúlt és azóta soha nem tért vissza. De a kórházban találkoztam egy nővel aki 25 éve szenved tőle. Nem lehet megmondani mikor múlik el!! Csak várd ki türelmesen. Az arcod beszokott dagadni?
2009. márc. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Bemásoltam neked egy cikket, de úgy látom, hogy neked kell kitapasztalni, hogy mit bír a szervezeted és mit nem. Jobbulást!


"Vétkes" élelmiszerek


Mi minden okozhat gyakran csalánkiütést? Hosszú a lista:


tejtermékek, tojás, csirkehús, kezelt húsok, alkoholos italok, csokoládé, citrusfélék, kagylók, diófélék, színezékek, ízesítőanyagok, mesterséges édesítőszerek, tartósítószerek, emulgeálószerek és a stabilizátorok.

Hasznos étrendbeli változtatások


Az ételallergia és az adalékanyagok kiváltotta allergia gyakori okozója a csalánkiütésnek, különösen a krónikus fajtájának. Leggyakrabban a tejtermékek, a tojás, a csirkehús, a kezelt húsok, az alkoholos italok, a csokoládé, a citrusfélék, a kagylók és a diófélék okoznak csalánkiütést.


A betegséget előidéző adalékanyagok között szerepelnek a színezékek - azo-festékek -, ízesítőanyagok - szalicilátok -, a mesterséges édesítőszerek - aszpartam -, a tartósítószerek - benzoátok, nitritek, szorbinsav -, az antioxidánsok - hydroxytoluene, sulfite, gallate -, valamint az emulgeálószerek és a stabilizátorok - poliszorbátok és növényi "ragasztószerek".


- Jó tudni! Számtalan klinikai kísérlet alátámasztotta már, hogy az allergiás reakciókat kiváltó ételeket és adalékanyagokat nem tartalmazó étrend jelentősen - 50-75%-ban - csökkenti a krónikus csalánkiütés tüneteit. Azok a csalánkiütésben szenvedő betegek, akik nem tudják pontosan, hogy allergiájuk milyen ételekhez köthető, mindenképpen konzultáljanak orvosukkal és végeztessenek túlérzékenységi tesztet!



Ajánlott étrend-kiegészítők


- A nagy mennyiségű C-vitamin segít csökkenteni a csalánkiütéses betegek hisztaminszintjét. Körülbelül napi 2000 mg C-vitamin hozza meg ezt a kívánt hatást.


- A B12-vitamin a tapasztalatok szerint ugyancsak enyhíti az akut csalánkiütés súlyosságát, és csökkenti a krónikus esetek visszatérésének gyakoriságát, illetve erősségét. Az esettanulmányokban 1000 mcg B12-vitamint használtak fel hetente. Még nem tisztázott, hogy szájon át szedett B12-vitaminnal is elérhetők-e ezek az eredmények.

2009. márc. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

hát ezt nem hiszem el... én már nagyon szenvedek, van hogy egy nap többször is előjön:(

diétával sem lehet rajta segíteni?

az arcom nem szokott bedagadni csak nagyon néha kijön rajta egy két pötty. a kezemen meg a lábamon szokott nagyon kijönni:S:(

én vakarni mondjuk nem szoktam mert ez ilyen belső viszketés vagy én nem is tudom de ha megvakarom egyszerűen nem múlik...

2009. márc. 31. 20:40
 4/21 A kérdező kommentje:
köszi hogy bemásoltad ezt a cikket, egyszóval semmit nem ehetek, mert tartósítószer pl mindenbe benne van.... nagyszerű:S
2009. márc. 31. 20:43
 5/21 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én anno minden diétát kipróbáltam, lassan már mindent kihagytam az étkezésemből, nem használt. Erőt kívánok hozzá és türelmet!!!
2009. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Én vagyok a bemásolós. Nagyon sajnálom, hogy ilyen reménytelennek tűnik az eseted. Nekem egyszer gyógyszertől jött ki a csalánkiütésem, meg tudlak érteni, mert szörnyen szenvedtem. A lábam ujjától a fejbőrömig mindenhol kiütésem volt és égett és viszketett. Persze az én esetem más, kaptam rá gyógyszert és egy hét alatt elmúlt.

A homeopátiával próbálkoztál már? Ha bemész egy patikába (már szerintem mindegyikben forgalmazzák a homeopátiás szereket), ott tudnak információt adni.

2009. márc. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
és az milyen? valami gyógyszer? mert én szedtem rá ilyen gyógyszert ami arra a napra elmulasztotta, de másnap ugyanúgy kijött. és nem szeretnék gyógyszereket szedni, inkább természetes úton szeretném ezt a dolgot megoldani.
2009. márc. 31. 21:05
 8/21 anonim ***** válasza:

www.boiron.hu nézdd meg ezt az oldalt.

Egy helyen olvastam, olyan jól meg volt fogalmazva, hogy a segít szervezet normál működését visszaállítani.

Én már megfázásra, köhögésre használtam, pont azért, mert iszonyat csalánkiütésem lett a hagyományos gyógyszerektől (és még betegebbnek éreztem magam), azokat ha lehet inkább már nem is szedem. Ezekkel a homeopátiás szerekkel próbálkozom inkább, eddig jó véleménnyel vagyok. Egy próbát megér, egy doboz bogyó nincs egy ezres.

2009. márc. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
köszi szépen utána nézek:)
2009. márc. 31. 21:27
 10/21 A kérdező kommentje:
és ez jó csalánkiütésre?
2009. márc. 31. 21:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!